Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig bírják a halak ilyen...

Meddig bírják a halak ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

A kérdést egy ismerősöm akváriuma ihlette. Totál kezdőként vágott bele az akvarisztikába. Vett egy 50 literes akváriumot tele vásárolta halakkal (aranyhal, guppyk, vitorlások, algázók). Kb 25 hal van benne. Belsőszűrő, mű színezett kavics, műnövények, neonos szem irritáló világítás. Próbáltam neki segíteni (nekem évekig volt élőnövényes akvám) hogy ez így nem lesz megfelelő de eléggé felháborodott rajta. Megsajnáltam a halakat mert nagyon pipáltak a felszínen. A vízcserét is úgy végzi hogy mindent kipakol, halakat, mindent, szűrőt kimossa. A halak pipálására annyit tett hogy fentebb irányította a szűrőt hogy a vízfelszín zubogjon. Egyáltalán nem fogad el tanácsokat és azóta arrogánsan közli velem kb 2 naponta hogy még mindig élnek a halai.


Kb meddig tartható fent ez az állapot a halaknak?


2021. aug. 17. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok a hal és a kavics és az 50 liter. Uhh. Kellemetlen lehet a halaknak. Ha pipálnak a víz felszínén az azt jelenti, hogy nincs elég oxigénük. A takarítás így elég stresszes és nagy hely igényű halak vannak benne. Egy idő után a tülélés érdekéért szétfogják tépni egymást. És az otromba aranyhalak fognak nyerni akik kitesznek 20 Neonhalat a víz szennyezés szempontjából.1 év alatt szerintem az összes hal meg fog halni. Ha pedig tovább élnek kín lesz az egész életük és a halak a saját halálukért fognak könyörögni. Nem az számít, hogy szép legyen az akvárium hanem, hogy jól érezzék magukat ott.
2021. aug. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Áh, ha szerencséjük van akkor 1 éven belül már nem kell többet szenvedniük…. Ha neked nem hisz akkor higgyen ezeknek:

[link] , [link] , [link] , [link]

S vidd ki kicsit a természetbe ,hogy összehasonlíthassa az ő “akváriumát” a természetes vizekkel, illetve mutass neki képeket/ videókat normális akváriumokról ,hogy ne tudjon azzal kibújni ,hogy “de hát ott kint minden más! Nincs szűrő meg ilyenek de bezzeg ott élnek a halak, bár ott is ugyan úgy elpusztulnak mint nálam, szóval?”.

2021. aug. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1 év is lehet?? Reménykedtem hogy jóval kevesebb idő. Baromira dühít hogy tehetetlen vagyok. Megpróbálok neki linkelni pár akvás oldalt amit a 2. írt de amilyen önfejű szerintem el se olvassa.
2021. aug. 17. 10:33
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a guppik azok hamar elhullanak, elég érzékeny halak.

Sajnos nem tudsz mit tenni, vannak ilyen emberek.

2021. aug. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
És akkor még le lettem fasisztázva, mikor pár hónapja leírtam egy kérdés alá, miért kötném jogosítványhoz a szavazást, az állattartást, és főleg a gyerekvállalást. Egyértelműen nem való az ismerősödnek semmilyen állat, tipikus önérzetes ostobenkó idióta a millióból.
2021. aug. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Engedélyhez kötött gyerektartás, lol, komolyan azt akarod hogy az állam uralja a nemiszerveidet?

A többi jogfosztó gondolatról nem is beszélve.


Állatvédelmi törvények vannak, ez a legtöbb amit tenni lehet disztopikus rémálmok nélkül a halak védelmében.

2021. aug. 19. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
69%

#6


Szerintem az előző nem egy jogfosztó, diktatórikus disztópiát akar, hanem egy olyan világot ahol valamiféle “alkalmassági vizsgához” kötnek olyan dolgokat ahol neked súlyos szereped van (állatgondozás és gyereknevelés esetében konkrétan életek vannak a kezeid közt), illetve alapból messze nem mindenki alkalmas rá. Ha vizsgához lenne kötve az állattartás (és annak rendje szerint be lenne tartatva) akkor szerintem is lényegesen kevesebb állatkínzás lenne abból fakadóan ,hogy a “gazdi” nem ért hozza, persze ez elvileg akkor is működne ha a jelenlegi törvényeket szigorúan betartatnák. Gyerekvállalás ugyan ez. Vannak akikről messziről ordít ,hogy kicsit sem szülőknek valók s amíg ilyenek addig jobb lenne ha nem “vállalnának” gyereket. Persze a gyakorlati kivitelezés mindezekre ezernyi problémát felvet, de az alap elgondolás szerintem nem rossz s talán már napjainkban is elég fejlett a pszichológia ahhoz ,hogy ha elég szakképzett ember összeülne akkor ki lehetne találni egy elég hatékony és esetleg rugalmas munkamenetet az alkalmatlan gazdik vagy szülők kiszűrésére.

2021. aug. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Képzeld hatos, igen. Nem, ez nem disztópia. Beszéltél te már valaha bántalmazott gyerekkel, akikkel a szülők jóformán bármit megtehetnek, mondván az az Ő gyerekük? Én igen, sőt, én is ilyen gyerek voltam... Na ezen gyerekek élete a disztópia! Vagy a bántalmazott állatoké, akik még szólni sem tudnak. Az hol jogfosztó, hogy a bántalmazó, elhanyagoló embernek nem adunk lehetőséget, hogy mást lenyomorítson? Ha az autóhoz jogsi kell, az élet legnagyobb döntéséhez miért nem? A szülőséghez sokkal több kell, mint nemi szervek megléte... Remélem, egy nap drasztikusan megváltozik a világ ilyen téren!
2021. aug. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

A törvénytelenül fogant gyerekekkel mi lesz ebben a fantáziavilágban? Kényszer vetélés? Megölik az újszülötteket mint kínában az egygyermekes törvény idején?


Esetleg alapjövedelemhez kötött gyermek engedély?


Ha nem ölik meg a gyerekeket akkor csak elkobozzák születés után?

2021. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Jaj hagyjuk már, senki nem beszélt ölésről, de igen, vannak emberek, akiktől szemrebbenés nélkül kellene elvenni az összes gyereket, akár szegény, akár kőgazdag. Könnyű annak a hagymázas, rózsaszín, szép szövegekkel dobálóznia, aki az életben sosem volt kiszolgáltatva olyan embernek, aki vele mocskosul visszaélt. Van az a szitu, amikor jobb meg se foganni, ha tetszik, ha nem. Egyébként csak mondom, hogy gyerekek millió sokszor nem azért születnek meg, mert a szülők annyira gyereket szeretnének, hanem mint nem kívánt mellékhatása a szexnek. Szerinted rájuk milyen élet vár? Állattartás ilyen téren pont ugyanez. Nem, nem a gyerek és az állat közé teszek egyenlőséget, de a szituáció abban hasonló, hogy a gyengébb van kiszolgáltatott helyzetben, és a szülő / gazda számtalan esetben tudatosan visszaél, mondván úgyis az övé, nincs itt semmi látnivaló. Sem a gyerek, sem az állat nem tárgy! Szerinted miért van a mai napig olyan jelenség (igaz, sajnos csak nagyon elvétve), hogy x nő megszül, és azonnal veszik is el tőle a gyereket? Alkalmatlan, azért. De ugyanígy, vannak elítélt állatkínzók is, akiket eltiltanak az állattartástól, mert ők is alkalmatlanok.


Kieg.: A kínai egykepolitika sem volt egy hatalmas hülyeség. Egyedül azzal fürödtek be, hogy a masszív többség kényszeresen fiút akart, és így felborult a nemek aránya, de maga az elképzelés nem volt teljesen hülyeség.

2021. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!