Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire felelnek meg a...

Mennyire felelnek meg a körülményekhez?

Figyelt kérdés

Új akváriumot szeretnék, tervben szerepel egy 300 litereses akvárium. A halak már meglennének hozzá, de érdekelne, hogy megfelelnének-e hozzá az adott halak (a párosítás miatt), és a darab számuk. Ezek a következőek:

Algaevő harcsa(anci): 6db

Arany cifra: 8db

Panda páncélosharcsa: 8db

Gyöngy dánió: 8db

Rézlazac: 6db

Vörösszemű pontylazac: 6db

Neonhal: 14db

Pirosorrú pontylazac: 10db

Áttetsző pontylazac: 8db

Vörösorrú gyémántrazbóra: 8db

Kolibrihal: 10db

Szerintetek? Remélem nem kétlem, de igazából saját magamnak is szemet szúr, hogy túl sok halat szeretnék... Tanácsot szeretnék, hogy miből/mennyit?

Előre is Köszönöm!



2013. aug. 22. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia."Sokat akar a szarka de (majd)nem bírja a farka" Sokba fog ez neked kerülni,kössed fel a gatyádat!Takarítást ennyi féle/fajta hallal nehezen fogod megoldani.Sok víz is kel hozzá.300 literes akvárium az tökéletes,de az a baj hogy különböző fajokból sok van.Egyszerre kevesebbet és később majd többet is rakhatsz.Kérdezd majd meg az eladót hogy ezeknek a halaknak milyen a természetük és melyiket melyikkel lehet párosítani.Nem csak azokat rakhatod egybe amelyikek neked tetszenek.Szerintem ekkora akváriumba algaevő harcsa elég lenne 3 vagy (4)db is.neonhalból 5-6 és elég,gyöngy dánióbol 4,rézlazac 2,vörössz. pontylazac 3,panda 4,átlátszó pontylazac 3,gyémántrazbóra 4,kolibrihal 5...De majd az eladóval döntetek megeggyezés után hogy miből mennyit lehet.Mivel rengeteg különböző faj lesz az se mindegy milyen kavicsos lesz az alja.Lehet sok halfaj kiesik a felsoroltak közül mert nem mindegyik ugyan azt szereti.Növények is mások lesznek a kövekkel/búvóhelyekkel együtt.
2013. aug. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jóval kevesebb fajtájú halat kéne venni, de egy fajból többet, ne pedig sok-sok fajból néhányat. Én neonhalból vennék 20-at, rézlazacból 10-et, pirosorrú pontylazacból meg 15-öt, panda páncélosharcsából 10-et és 2-3 algaevőt (ancit, 1 hímet és 1 vagy 2 nőstényt, mert a hímek agresszívek lehetnek egymással. A pirosorrú pontylazacot nehezebb tartani, mindegyik hal igényeinek nézz utána a diszhal.info oldalon. Az eladók nem mindig a halaknak legjobbat mondják, de pl a Vadvilág díszhalboltban jó fejek az eladók.
2013. aug. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez 500 literbe való hal mennyiség!!!

Mindenképpen a fajták számát kell ritkítani, nem a darabszámot.

2013. aug. 23. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
...az ilyen kisebb rajhalakból 60 db bőven elég, plusz az ancikból 3-4 db, leginkább 1 hímmel.
2013. aug. 23. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is kevesebb fajtát rakj, pl a pirosorrú pontylazacból egy nagyobb csapat tök vagány, nagyon együtt úsznak! Nekem is 300-as aksim van, de még a növényesítés fázisban vagyok, a halak majd később jönnek..
2013. aug. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értettem! Köszönöm a segítséget! :)
2013. aug. 23. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!