Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire lehet ritkítani a...

Mennyire lehet ritkítani a vízcseréket egy növényes akváriumban?

Figyelt kérdés
Ugye azért van a részleges vízcsere, hogy csökkentsük a nitrát szintjét, ami ugye a bomlástermékekből keletkezik a szűrés által. Mi van akkor, ha dús, gyorsan növő növényzettel kordában tudom tartani a no3 szintet? Ez esetben ki lehet tolni a vízcserék közt eltelt időt?
2021. aug. 25. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Max 1 hónapot mondanék.
2021. aug. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Kb én is 1 hónapot mondanék, ideális vízértékek mellett sem árt frissíteni és azért a talajt sem árt néha átporszívózni, v az aljnövényzetet átporolni. Más, akvarisztikai tesztekkel nem mérhető anyagok is keletkeznek, felszaporodhatnak, szóval nem árt néha részleges vízcserét csinálni még jó nitrátszint mellett is. Figyeld meg a halaidat, észre fogod venni rajtuk a friss víz jótékony hatásait és ha nem indokolt akkor is cseréled majd, én is a jó kedvüket látva döntöttem így.
2021. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Greenaquasok oldalán olvastam, hogy ők 2 hétnél ritkább vízcseréket nem javasolnak növényes akváriumban, gondolom ők alapvetően hig-tech akváriumra gondolnak ez esetben, ahol EI szerinti tápozás van.
2021. aug. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából arra gondoltam, hogy 2 hetente cserélnék 30%-ot. Low tech növényes-halas akvárium 126L közepes (0.6wpl) fénnyel, tóföld sóder aljzattal fedve, lágyított víz, összesen 12 vörös díszmárnával meg néhány vadas garnélával.
2021. aug. 26. 10:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az teljesen élhető dolog. Egyébként ahogy említve is lett ahol tápoznak ott még fontosabb a vízcsere.

De a két hét teljesen jó. Szerintem kezüket szívükre rakva nem sok akvarista merné elmondani hogy minden héten sikerül ejutni odáig hogy vizet cseréljen.

Én első fél év- évben szigorú voltam és minden vasárnap délután ment a vízcsere, amit már szombat este elkezdtem előkészíteni (gondolok itt a csapvízre).

Aztán kezdett másfél hetes turnusokra alakulni.

Aztán baleset miatt volt amikor 1 hónapig nem tudtam vele foglalkozni és láttam semmi nem történt. (persze vízpárolgás pótolva volt mindig)

Úgyhogy én átálltam a nagyjábóli két heti vízcserére. Igaz alig tápozok.


Szóval nem lesz semmi gondod ;)

2021. aug. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!