Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neon halak társas akváriumban...

Neon halak társas akváriumban ikrázhatnak?

Figyelt kérdés

Szóval az alaphelyzet az, hogy itthon vagyok home offica covid miatt és még az akván a lámpa nem kapcsolt fel. És látom, hogy ezek kergetik egymást. Vannak kialakult párok akik egymást kergetik. Volt már próbálkozásom ezzel a dologgal, hogy külön szedtem párat, sötétbe, a reggeli hajnal, megfelelő ph-jú víz kombójával inspirálni őket de nem ment.

Szóval a kérdés hogy társas akvába van erre esély?

13 neonom van egyébként, csak ancik vannak mellettük meg garnik.


Akva adatok:

112 liter

gh:kh arány --> 8:~3-4

Ph. 6,5 (bár ezt rég mértem)

Dús növényzet

stb stb..



2021. szept. 1. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Simán leikráznak (országtól függetlenül, nem tudom, hol van covid miatt hómofisz) többet jelent egy zavartalan környezet, mint egy tökéletes pH, de stresszes költöztetés.

Hogy az ikrák kelési aránya milyen lesz, na az már más kérdés.

2021. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Magyarország. ( mi vagyunk betegek és csak a sztorihoz kapcsolódó fölösleges infóként írtam )


Na majd figyelem őket. Mire és hova ikráznak? Bele a susnyásba? Anciktól kellene félteni az ikrákat? Vagy saját maguktól?

2021. szept. 1. 14:11
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Hát ja, szabadon ikrázók, nem nagyon ragasztgatnak sehova, meg nem cicóznak, csak úgy bele a nagyvilágba...

Pont ezért mindentől is kell félteni az ikrákat, a lúgosabb kémhatás miatt még a penészgombáktól is.

De azért előfordul, hogy vannak túlélők.

2021. szept. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Nem szaporítottam neonhalakat, csak olvastam róluk de ha jól rémlik akkor az ikrák (de még a frissen kelt kishalak is) tényleg elég érzékenyek, még az erős fényre is. Ami érthető hisz eredeti élőhelyük ugye lágy-savas és sötét (mármint úgy sötét ,hogy rosszak a látási viszonyok, jórészt ezért is van az az irizáló csík az oldalukon) vizek. Csak beleikráznak a vízbe s azok a fenéken levő mindenféle törmelék (pl: falevelek, ágak-kövek) közé esve kell boldoguljanak. Szóval nem árt tőzegkivonat/ égertoboz stb a vízbe (“black water”) illetve eltakarni az oldalait is. A társas akvában ha leikráznak akkor bizony az ancik felehetik, ezért is célszerűbb külön rakni őket.
2021. szept. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1 db anci van az akváriumban, és mikor a serpalazacok leikráztak, úgy bepuszilta az ikrákat (a páncélos harcsák aktív közreműködésével), ahogy azt kell...

Szerintem a neonokéból sem hagyna egy darabot sem.

2021. szept. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!