Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől van az,hogy "porosak" a...

Mitől van az,hogy "porosak" a növények levelei?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kíváncsi vagyok mi az oka annak ,hogy ilyen por szerű anyag került a növények leveleire?



2021. szept. 1. 21:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Vissza kéne szokni az aljzatporszívózásra. Pont az a lényeg, hogy kavarodjon fel az aljzat. Ha nem kavarodik fel, akkor berohad.

Akár barkácsolhatsz is egyet, egy kisebbet, kisebb átmérőjű tölcsérrel, kisebb átmérőjű leszívó csővel.

Hogy 2 perc alatt ne szívd le a víz felét. meg hogy precízebben, lokálisabban tudj porszívózni, kikerülve a tápgolyókat.

Azokra remélem eddig is figyeltél, hogy ne sérüljön a "lefedettségük".


A fényre és tápra azért nehéz mit mondani, mert az hogy hány wattos a led, az sokféle fényerővel párosulhat, a táphoz meg semmit nem ér az elmélet, én a tf tápokkal nem tápoztam. Van olyan táp, aminek pl. a gyári ajánlás 3-szorosával lehet sikereket elérni, szóval a tápozás mértékét csak olyan ember tudná megmondani, aki hasonló fényerő mellett használt tf tápokat.


De ha ezek a viszonylag fényigényes növények is ilyen jól megmaradnak, akkor talán még van a rendszerben potenciál, és lehetne még telepíteni valami gyorsan növőt.

Vagy egy hangyányit visszább venni a tápozásból.


De hogy ne keverd össze mi miért történik ezeket a változtatásokat úgy értem, hogy egymás után, és 1-1 változtatás után hagy időt arra, hogy beérjenek a folyamatok.

Elsőnek kezdheted az aljzatporszívózással, és a világítási idő csökkentésével. Ezt a 2 dolgot szerintem csinálhatod egyszerre. Világításból bőven elég 12 óra.


A porszívózás okozta stressztől ne félj, a berohadó aljzattól félj, ami kivégezheti az aksidat. Majd megszokják, hogy ott matatsz. Minél többször csinálod, annál inkább megszokottá válik.

Csökkentsd a világítás idejét, és porszívózz mondjuk egy hónapig, meg oszd 2 felé a heti vízcserét, és egy hónap múlva meglátod.


Mivel a vízcsere után nem pár órával jön a porosság, az esetleg felkavarodott aljzatból visszaszálló mulm miatt, hanem napokkal később, még mindig jó eséllyel valami élőnek gondolom ezt a cuccot, az pedig valamin megél, és szaporodik, márpedig amin megél, az a vízben fölöslegesen van. Ez lehet az aljzatból felkavaródó szerves, bomló hulladék, vagy felhasználatlan növénytáp, vagy túletetés következménye.

Ezekre megoldás a fent leírtak, porszívózás, utána megnézed mi történik , és esetleg több növény, vagy kevesebb növénytáp kipróbálása, etetésre nagyon figyelni. Nano állataid vannak, alig esznek.


A szűrőt, ha még értelmes mennyiségben átjárja a víz a szűrőanyagot, láthatóan van egy egészséges vízhozam, nem kell bolygatni.

2021. szept. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az viszont baj ha hártyásodik a víz felszíne mert ezek szerint a szűrő nem mozgatja a felszínt kellő intenzitással pedig ez a szűrő tökéletes egy ekkora akvárium szűrésére. Ezt is meg kell oldani, a felszínt fodroznia kell a szűrőből kiáramló víznek. Akasztós szűrőknél könnyen megoldható az is, hogy a felszínről is szívja a vizet és a szűrőtöltet is könnyen variálható, jobbra cserélhető. A talajt mindenképp takarítani kell. Meglehet az úgy is csinálni, hogy a halak ne pánikoljanak be, majd belejössz. Azt írod nagyon felkavarodik a víz talajporszívózáskor,pontosan ez jelzi, hogy baj van talajszinten. https://www.youtube.com/watch?v=4OdZ8-3y4dY
2021. szept. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Rendben elkezdem akkor a talajporszívozást és vissza veszek a fény időn.

Áramlás az van rendesen még le is kellett folytanom, mivel azt vettem észre, hogy ahol nagyon áramlik a víz ott ilyen szürke szőrök jelentek meg. Küldenék képet de sajna nem tudok valamiért.

2021. szept. 4. 07:22
 14/15 Salx Narval ***** válasza:
100%
Értem, de ha van áramlás akkor nem keletkezhet biohártya a víz tetején, vagy esetleg félreértettem valamit?
2021. szept. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Salx Narval


Jól értetted. Van úszó növény is (békatutaj) ès azok között hártyássá válik a víz. Úgy próbálom ezt orvosolni,hogy mindig lenyomom a víz alá egy kicsit a tutajt amíg a fodrosodás el nem viszi a hártyás vizet utána jó másnap reggelig. Gondoltam hogy kiveszem de szerintem akkor nagyon sok lenne a fény...

2021. szept. 4. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!