Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Attól halhatnak meg a halaim...

Attól halhatnak meg a halaim hogy nincsenek növények?

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ja.
2010. aug. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, mert ételnek nem a növények szolgálnak (gondolom eteted őket), és a kis akváriumban nem is azért vannak, hogy nagy oxigént állítsanak elő (gondolom van levegőztető). Lehet, hogy átadtak egymásnak valami betegséget, vagy egymást gyepálják, vagy nem jó a kaja. Más nem jut az eszembe. Esetleg még lehet a víz szennyezett.
2010. aug. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy akvárium alapvető része a növény. Ha nincs, az gond. Hány literes az akváriumod? Első voltam.
2010. aug. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Így van, stesszelhetnek például növények nélkül, de nem hiszem, hogy ez a pusztulás oka. Inkább azt írd meg, hogy mekkora helyen, mennyi, milyen fajta halból, mikor takarítottad, hogy kezelted a vizet, mivel etettél, milyen szűrőd van, mik voltak a tünetek.
2010. aug. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
60 literes aksi 20-23 hal 2molly 2 neon(volt még egy de meghalt)1 üveglacaz (volt még egy de meghalt) 2 dánió (volt még egy de meghalt) és kb 15 guppi (volt még egy de meghalt) kb 1 centis fehér kiskavics akváriumos boltból rendeltem 3 dísz egyik nan kicsi és (nemtom ismeritek -e) Hailea bt 400-as szűrő 380 liter/órás teljesítménnyel és ezek a halak 5 nap alatt haltak meg de mért :S?????
2010. aug. 30. 19:32
 6/11 A kérdező kommentje:
és semmi tünet egyik nap még uszkállnak kergetik egymást a másik nap meg már a vizben oldalára borulva csipegetik a töbiek
2010. aug. 30. 19:33
 7/11 A kérdező kommentje:
anti klórt raktam be nekik de azután h 2-ő meghalt száraz Tetra rubinnal etetem öket (és a halakat az árkádban a noé bárkájában vettem de nem mindet mert volt ojan i s amit kaptunk és abol is pusztult el)
2010. aug. 30. 19:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát ha jól értem, berendeztél egy új akváriumot, megvetted bele a halakat, és 5 nap múlva elpusztult egy részük. Ennek az oka az lehet, hogy nem járattad 3 hétig üresen az akváriumot, nem voltak még lebontó bacik és a hirtelen terhelés hamar megmérgezte a vizet. Az egyes díszek is lehetnek akár mérgezőek. Nem tudom, a vizet kezelted-e, hogyan szállítottad a halakat, lehetséges, hogy már betegen vetted őket. A szűrőt se kapcsold ki soha, max takarításnál néhány percre. Meg soknak is találom a halakat ennyi helyre.
2010. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A noéban ne vásárolj, nem akarok negatív reklámot csinálni nekik, de minden alkalommal minden második akváriumukban van legalább 1-2 döglött hal, mikor először ott vásároltam nekem is elpusztult. Még nem volt, hogy ne találjak ott legalább 5 elpusztult állatot, pedig vagy 10szer már jártam ott. Ettől függetlenül még az előbb leírtak is okozhatták a pusztulást, az is nagyon valószínű.
2010. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nos a halakat buszon xD hoztam el (nos de a szürö zavar este mert egybe van a szürö a levegoztetövel és a buborékok bugyognak és szavar ugy is jó ha a szűrö csak sűrőn megy éls nem szűrö levegöztetön ? és nem kezeltem a vizet csak antiklórral még mivel kezeljem ?? (és abban igazad van h nem vártam)
2010. aug. 30. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!