Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől halhatnak meg az algaevő...

Mitől halhatnak meg az algaevő halaim?

Figyelt kérdés
van egy 50l akim és raktam bele nemrég növényi táptalajt,és arra homokot és a múlthéten 4 algaevőm halt meg,2 napja raktam rá kavicsot, újabb 2 algaevőm meghalt. Mitől lehet? :S
2011. szept. 19. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát kezdjük azzal, hogy hány halat tartasz te 50 literben és pontosan milyen algaevő fajról van szó? Milyen a táptalaj (márka, megnevezés). Meddig járattad üresen az akváriumot a halak bekerülése előtt? Milyen a szűrésed?
2011. szept. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

jaja csatlakozom az előttem szólóhoz.

50 lityis akváriumban 6 algaevő. Ez jó. Nem mondta neked a boltos hogy ez picit sok lesz? (És a kérdésből nem derül ki van e túlélő)

Az akváriumot 3-4 napig kell üresen járatni. De az sem baj ha 1 hetes folyamat. 1- hétnél korábban algaevőt belerakni nem szabad. Nekem a 40 literesben van 2 picike.

Bőven elég.

2011. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem új akvárium csak újítva lett táptalajjal most kb 10 hal van benne de 1 algaevőm maradt valami csíkhal.nem tudom milyen táptalaj van de valami márkás mert sokan ajánlották csak már kidobtam a zacskóját.
2011. szept. 19. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ezzel nem lettünk beljebb...


Mondjuk annyi, hogy a csíkhalak nem kifejezetten algázók, inkább az aljzatot turkálják. Táptalajjal meg nem lehet aljzat turkáló halakat tartani, mert összekeverik az egészet.

2011. szept. 20. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
A táptalaj egy veszélyes dolog, a kezdeti időkben sok ammónia és más anyag oldódik ki belőle. Táptalajos akváriumot 4 hétig szokás járatni ezért a halak előtt és talajtúró halakkal tilos kombinálni, és még az aljzatporszívózásról is lemondhatsz miatta. Ha nem vártál a táptalaj után, akkor ez épp elég ok a halaknak pusztulni.
2011. szept. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!