Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bettám feje kifakult,...

A bettám feje kifakult, elszürkült. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Hali. Decemberben kaptam a halat, azóta egy 30 literes akváriumban van. Eddig vígan elvolt boldogan úszkált viszont az utóbbi pár napban kevesebbet úszott és bújósabb volt ma pedig észrevettem hogy a feje elvesztette a színét és kifakult. A neten csak annyit találtam hogy ez lehet a kevés fény miatt, de ablak mellett van az akvárium és napi 10-12 órákat megy a lámpa is felette ami még kicsit erősebb is mint egy 30 literes akváriumhoz kéne tehát biztosan nem a fény hiánya. Az állatkereskedésben azt mondták hogy hideg neki a víz így most vettem bele egy melegítőt is de azért szeretnék itt is utána kérdezni hátha valaki már tapasztalt hasonlót. A segítő válaszokat előre is köszönöm

2021. szept. 4. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány fokos most a víz? A fűtőszál hőmérsékletszabályozós?

Mindenesetre úgy tedd az akváriumba, hogy a hal ne tudjon mellé menni melegedni (megfázik így), legyen a víz sodrásában vagy a levegeztető felett.

2021. szept. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
26 fokra állítottam, most annyi. kb 5 centivel a víz felszíne alatt van a szűrő pont ott fújja ki a vizet így nem úsznak olyan könnyen mellé a halak. De leijebb jelenleg nem tudom tenni mert alatta már növények vannak és át kellene rendeznem a teljes akváriumot hozzá hogy az ajzatig le tudjam nyomni. Viszont ha nagyon akarnak jelenleg mellé tudnak úszni.
2021. szept. 4. 22:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Halak? Mi és hány darab van az akváriumban?
2021. szept. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kikerestem az akvagurunál az ide vonatkozó részt, de a teljes weboldalt érdemes lenne elolvasni: [link]
2021. szept. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1 betta 2guppi.

lent van két tapadós meg két páncélos harcsa

2021. szept. 4. 22:33
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
30 literes akváriumban nem lehet halat tartani. Életveszélyes, bármikor összedőlhet az ökoszisztéma, és nem éri meg.
2021. szept. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Innentől kezdve ezer oka lehet.

Csodával határos, hogy eddig életben maradt. Teljesen természetes, hogy megbetegszik, meg az is, ha meghal. Valószínűleg végzetesen legyengült az immunrendszere mostanra, úgyhogy az is valószínű, hogy teljesen mindegy, hogy konkrétan ez a jelenség mitől van, ha nem ez lenne, lenne helyette 3 másik tünet, és kórokozó, ami az immungyengeség miatt tudja legyőzni.


Ha egy bettát fűtő nélkül tartasz, és 30 literben még más halakkal társítod, akkor az nem vígan elvan, hanem napról napra rosszabbul van.

A rossz tartási körülmények nem föltétlenül 2 nap, vagy 2 hét alatt jelentkeznek.

Úgy is jelentkezhet, hogy egy várhatóan 4 évig élő hal, nem él csak 2 évig.

Az, hogy a tünetek csak az utolsó héten jelentkeznek, messze nem azt jelenti, hogy addig "vígan elvolt" , hanem azt, mint ha egy ember olyan siralmas körülmények közt élne, hogy 40 évesen meghal.


Nem mint ha sokat jelentene, mert ahogy mondtam több oka lehet, de egyébként inkább 27-28 fokon kell tartani egy bettát, és fedett akváriumban, hogy a víz fölött lévő levegő is meleg legyen.


Ettől függetlenül simán lehet egy stresszes környezet az ok, vagy kis mértékben, de folyamatosan túlterhelt víz...

2021. szept. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ahogy írták is gyanús ,hogy a fejkifakulás a legkisebb gondok egyike. 30 liter nagyon szűk még önmagában egy bettának is, inkább 40 litertől szerencsésebb halazásban gondolkodni de akkora hely még mindig csak egy bettának VAGY 3-4 hím guppinak elég. Szóval valószínüleg itt alapjaiban kellene újragondolni azt az akváriumot.

Ezeket az oldalakat rendszeresen ajánlgatom mindenkinek s így neked is (egyet már linkeltek is): [link] , [link] , [link] , [link]

2021. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi hal annyi ammóniát termel, biztos hogy túl van terhelve a víz és ez, plussz a szressz (a betta territoriális, nem való cikázó guppik mellé) leharcolta a szervezetét.


Jó lenne ha egyedül maradna a 30ban, és a többiek átkerülnének nagyobb pl 70Lbe a páncélos csapat kibővítve legalább 6-8 halra.

2021. szept. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!