Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen és mekkora akvárium...

Milyen és mekkora akvárium legyen?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 éves, szeretne 2 halacskát, nincs sok kérése csak hogy sárga hal legyen.

Bementem egy közeli üzletbe, ott nagyjából 50-60 ezer ftra jönne ki.

Én anno láttam egyszerű műanyag akváriumot (4500ft), .. De azt mondták hogy az nem jó. Akvárium 40 000 Ft lenne.

2 max 7-8 centis halat szeretnénk.

Ki hol kezdené? Mire számítsak? Nem szívesen költenék 40-50-60 ezreket 2 db halra..



2021. szept. 5. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, 2 hal mennyire érezné jól magát, (többségben) társas állatok. Megértem, hogy nem szeretnél ennyit költeni rá, de van az a határ, aki alatt nem szabad belevágni az állattartásba. Nézelődni használt dolgok között, sokkal jobban jársz, ha használtan veszel "megunt" akváriumot, felszerelést. De a legjobb lenne kompromisszumot kötni a lányoddal, és eltolni kicsit a hal tartást, hogyha akkor még mindig szeretné, akkor kerestek megoldást. Lehet pár hét, és letesz róla. Kicsi még.
2021. szept. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Biztos kell nektek akvarium? Ez egy draga es idoigenyes hobbi, ha bevagsz ket “sarga” halat egy befottesuvegbe, nem sokaig fognak elni, gondolom ilyesmi volt a terv.

Ne, igy kerlek ne.

2021. szept. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Először is, szuper, hogy előbb kérdezel, mint vásárolsz. (Az én szüleim anno nem néztek utána, volt is belőle sírás, aztán 20 éves koromban újrakezdtem és jól.)


Másodszor, szakirodalom:

- [link] különös tekintettel a Kezdőknek és az Akvárium menüpontokra

- ttps://diszhal.info/

- [link]

- [link]


- a boltban látható halacskák baba halak, nőnek, változnak (ivaréréskor a temperamentuma is néhánynak)

- különböző fajoknak különböző igényeik vannak és nem tartható minden mindennel.

- az a legritkább eset, hogy egy faj párban tartható. Inkább 1 hím minimum 2 nősténnyel vagy 8-10 fős csapat vagy egyedül. Vagy 3-5 fős fiúbanda (elevenszülöknél pl. guppi, platti a szaporulat elkerüléséhez)

- kezdetben nézd meg mi folyik a csapból, ahhoz válassz élőlényeket, ha nem muszáj, ne variálj a vízparaméterekkel

- akváriumszettet nem érdemes venni, a szűrőn spórolnak (az az akvárium szíve) meg a világításon

- bútoron nem érdemes spórolni (egy akvárium több száz kg is lehet!)

- nekem a 40ezres szett nem mond semmit, bocsi, inkább akvárium méretet mondj és felszerelést pontos típus megnevezésekkel.



"Nem szívesen költenék 40-50-60 ezreket 2 db halra."

Nem 2 halra. Az ember nem igazán halat tart, hanem egy egész mini ökoszisztémát - baromi fontos különbség köztük és a szárazföldi állatok között.


Sárgából ami hirtelen beugrott, mindenféle megfontolás nélkül...

- platti (elevenszülő, 60 liter minimum, inkább fiúkat)

- villásfarkú kalászhal (112 liter, nagyon gyors, élénk - lassú, nyugis fajokkal nem kompatibilis)

- mézgurámi (trió, lassű, nyugis, szokatlanul békés, franc se tudja a minimum méretet kávé előtt fejből, de ők mehetnek nano halak, garnélák mellé)

- Apistogramma borelli (112 liter, dél-amerikai jellegű biotópba, esetleg citromlazac mellé, utóbbi már lágyabb vizes, mint ami a csapból jön)

2021. szept. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akvárium szettet vehetsz használtan is. Nézz szét facebookon, marketplacen.

Tegnap is láttam egy 112 literest mindennel, bútorral 25ezerért. Én 300 litereset vettem minden tartotékkal, 30-ért. Ki lehet fogni a jó vételt.

2021. szept. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy kb egy hétig fogja érdekelni. Hamar megunják a gyerekek, még tiédnél jóval idősebbek is. Akkor vágj csak bele ha neked is tetszene és szívesen foglalkoznál velük, ez esetben viszont az akvarisztika alapjaival meg kellene ismerkedni mert különben kudarc fog érni. Én is végigmentem a gyerekkel annak idején ezen az állatos korszakon, hidd el nem akarlak lebeszélni semmiről de jól gondold meg melyik állat az ami a családodat érdekli a gyerkőcöknek minden állat tetszik erre ne alapozz, nektek is akarnotok kell.
2021. szept. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!