Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül az akvarizálás?

Mennyibe kerül az akvarizálás?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 150-200 liter körüli akksit. Kb mennyibe kerül minden felszerelést megvenni hozzá (akvárium, világítás, szűrés, fűtés, mindenből jó közepes kategóriás)?

Mennyi kb az éves fenntartási költség?



2021. szept. 16. 18:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tudom a szűrést hogyan kelle(ene) számolni, és a 160-ashoz 8 literes 3 fiókos vödrös szűrőm van - tehát kábé jól is választottam :).

De a villanyszámlán nem a liter/óra van rajta, hanem a szűrő által óránként elpörkölt 20W-30W.

A fűtést nem figyeltem sosem, hogy mennyit megy, csiga sügerek vannak, azoknak mindegy mi van, szerintem még akkumulátorsavban is meglennének ha van elég kaja :D

Tehát ha a világításból leveszünk kicsit, a fűtésre meg ráteszünk akkor kb ugyanott tartunk.

Vagyis havi 3500-4500 forintot lehet számolni rezsit egy ekkora akksira kb.

2021. szept. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!