Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrőbe szeretnék...

Külső szűrőbe szeretnék szivacsot vásárolni sürgősen ?

Figyelt kérdés
Honnét tudnék vásárolni külső szűrőbe TM30 szűrő szivacsot egy aqua nova ncf 1200 lenne szó olyanra gondoltam hogy egy nagy tábla szivacsot vennék és a megfelelő méretre vágnák bele
2021. szept. 28. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Bármely akvarisztikai boltban kaphatsz. Bár az nem derült ki, hogy merre laksz.
2021. szept. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Telefonon hívd fel a környékbeli boltokat hogy van-e, és akkor nem teszel felesleges utakat
2021. szept. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szlovákiában élek sajnos de köszönöm az ötletet körbe telefonálok
2021. szept. 28. 22:04
 4/11 Salx Narval ***** válasza:
69%
Vettem már szivacsot, barkácsboltban, kézimunka szaküzletben, méteráruban, utoljára egy kárpitosnál válogattam a leeső de egy szűrőbe még tökéletes hulladékszivacsból, ráadásul ingyen odaadta.:D Mindegyik helyen töredékébe került a halasnál megszokott árakhoz képest. Érdemes az említett üzletekben is érdeklődni pláne ha te vágnád méretre és nem ragaszkodsz a gyárihoz.
2021. szept. 29. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Salx Narval, ezzel a válaszoddal most nagyon nem értek egyet!!!

Ezek a felsorolt szivacsok, (kárpitos, meg méterárus) úgy szétrohadnak a vízben, mint a szar!

Ha ilyet használsz a szűrődben, sürgősen vizsgáld felül, nem kezdett e szétmállani az egész! Ezek hosszú távon abszolút nem alkalmasok arra, hogy folyamatosan vízben legyenek. Kipróbáltam, tudom miről beszélek.


Nem véletlenül kerül többszörösébe az akvarisztikai szivacs, az vízálló, nagyságrendekkel több idő, amíg elkezd elgyengülni a szerkezete, de még akkor se morzsálódik szanaszét, mint az egyéb általános szivacsok.


Egyébként rendelni is lehet táblában, most ha azt nézem, hogy több hét amíg beérik, akkor 1-2 nap már se ide, se oda, a futár is kiviszi 2 napon belül, ha megrendeled. Biztos lehet Szlovákiában is rendelni ilyen kékszivacsot valahonnan.

2021. szept. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
TM30-ból minek ekkora mennyiség? Ezt a fajta szivacsot nem szokás sűrűn cserélgetni, mivel elsődleges feladata a biológiai szűrés. Cserélgetni a perlont szokás ha elkoszolódik.Ekkora szűrőbe szerintem bőven elég alulra valami jó minőségű bio szűrőanyag, középre arra egy TM30, a második rekeszbe szintén, a felsőbe meg perlon.
2021. szept. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
56%
Annyira azért nem vagyok amatőr, hogy ne tudjam megállapítani egy szivacs állagáról, kinézetéről, hogy használható e, v sem ( nem kitömő, v bélésszivacsot vettem). Nyilván olyan is kapható amilyenekről írtál de hát azért megy oda az ember megnézni, hogy kiválogassa a megfelelőt. Láttam én már 100Ft-os boltban is tökéletes minőségű fürdőszivacsot, természetesen gagyit is. Nem úgy megyek be egy boltba, hogy kérek szivacsot és amit adnak azt megveszem. Az autóápolási szivacsok is jók csak azok épp olyan drágák mint az akvarisztikai.:D Természetes szivacsot is használok és azt sem állatkereskedésből való.
2021. szept. 30. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És kisebb szivacsokat nem lehet bele rakni ? Mármint úgy értem hogy a szűrő kosárba nem egy nagy szivacsot tennék hanem maradtak meg különböző belső szűrőből szivacsok azokat ha bele tenném nem lehet gond hogy nem egy nagy szivacs van benne hanem több kicsi ?
2021. okt. 3. 21:07
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
74%
Felkockázott szivacsot is tesznek szűrőkosárba, jobb az áramlás de kicsit macerásabb a tisztítása. Érdemes elő és utószűrő közé tenni az ilyen kosarat. Személy szerint hatékonyabbnak tartom mint az egy tömbből álló tömör szivacsot csak mint írtam kell elő és utószűrő is ugyan úgy mintha kerámiagyűrű lenne.
2021. okt. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor a közepére tegyem a szűrőbe ? Mármint olyan külső szűrőm van ami 3 szűrő kosárból áll nem lehet baj belőle hogy nem egy nagy szivacs van benne hanem több kicsi ?
2021. okt. 4. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!