Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet magas a nitrát...

Mitől lehet magas a nitrát szint az akváriumban?

Figyelt kérdés

112L-es akvárium.

Lakói: 15 fekete neon, 5 panda páncélos harcsa, 1 növendék anci.

Szűrés: Atman cf-800.

Egy minimális jbl aquabasis táptalaj, 6-8cm manadóval fedve.

Aqua week wrgb 800 világitás 2880 lumen.

Növények: Limnophila sessilflira, rotala rotundifolia, bacopa caroliana, anubias, hm, sagittaria, cryptocorine wendtii, ludwigia repens, lobelia cardinalis, egy marék bekalencse.

Tf növénytápot használok, napi 1ml planter és 1.2ml macro.

A növények elfogadhatóan néznek ki, valamiért mégis feldúsul a nitrát, már heti 2x25 liter vizet cserélek mégis csere előtt 25mg fölé megy a nitrát.

Már azon gondolkozok, hogy rakok a szűrőbe szat gyantát.



2021. okt. 6. 13:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Megvan a megoldás:

Megjött a foszfát teszt. Alig van foszfát a vízben, ezért a növények a nitrátot se tudják felvenni.

No3 25mg/L Po4 0.4mg/L ennek 1 fölött kéne lennie.

2021. okt. 7. 19:40
 12/16 Norbig ***** válasza:
Számít az is hogy a nap melyik szakában mèrsz, nálam tápozás után 1,8 felett van, másnapra 0,4-0,6 mert a növènyek alig hagynak belőle valamit, az a normális, baj akkor van ha látod a hiány tüneteket ès alacsony is a foszfátod.
2021. okt. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Salx Narval ***** válasza:
A TF planterben van kálium ha minden igaz. Foszfáthiány, hát nem tudom halas akváriumokra nem igazán jellemző, a halkajában elegendő mennyiség van általában. Az még előfordulhat, hogy megköti némelyik aktív agyagtalaj ez esetben óvatosan pótolható. Ha felétek vasas a víz akkor az a mikró táppal együtt már sok lehet ez is néha foszfáthiányt okozhat. Mérd meg vízcsere után is és ha pár nap elteltével ismét kevés akkor adagolj csak foszfátot.
2021. okt. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Norbig ***** válasza:
65%

Sok mindentől függ igen, valamennyire tudni kell látni a növènyeken, nálam TF macro mellett is kell napi szinten foszfát vagy kopaszodik a bacopa, ès nincs aktív talajom.

Tehát előfordulhat a hiány, a növenyek mutatják majd hogy igènylik-e vagy sem :)

2021. okt. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
14-es nekem is kopaszodik alul a bacopa, meg zöld pontalga van itt-ott, venni fogok foszfát mono tápot
2021. okt. 8. 08:27
 16/16 A kérdező kommentje:

Na vettem foszfátot, csináltam vízcserét, beállítottam a tápanyagszinteket:

No3 10-15 között

Po4 1-1.2 körül

Gh10 kh5

Ph 6.5-7közt

Majd meglátjuk mit reagál a növényzet.

2021. okt. 9. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!