Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 25 mg/l Nitrát szint magas...

25 mg/l Nitrát szint magas egy 54 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

2016. márc. 22. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
akvárium méretnek nincs sok köze hozzá :D közepesnek mondható, 40-50 a teteje. ezt vízcsere előtt, után vagy mikor mérted?
2016. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
most mértem most vagyok a hét közepén pénteken lenne csere nem tudom fog e fentebb menni még mert ahogy a tesztet most úgy hagytam egyre vörösödik befele szal már 50 mg/l igaz bár igaz azóta eltelt 30 perc is és 5 percet kell várni az eredményre seras teszt egyébként
2016. márc. 22. 15:43
 3/11 anonim ***** válasza:
ha 5 percet kell akkor a 30 perces eredmény teljesen fals, vízcsere előtt csináld meg megint, ha akkor is 50 akkor túl vagy telepítve. hetente cserélsz vizet?
2016. márc. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ja hetente cserélek nincs túl telepítve egyébként 12 amanda lazac van benne 3 amano garnélával meg red cherrykkel ja meg két kuli kuli ez nem gondolnám h sok vagy igen?
2016. márc. 22. 17:22
 5/11 anonim ***** válasza:
ez nem sok sztem se. valahol alapból 10-15 mg/l a cspvíz értéke, kíváncsiságból megmérheted azt is.
2016. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:
Ez sok, kivéve ha high-tech növényesed van. A garnéláknak már 10 mg/liter fölött rossz. A szívós halaknak a 30 mg/liter a még egészséges határ. Az, hogy van ahol a csapvíz is nitrátos nem vigasztalja az állatokat...
2016. márc. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
háát, azért ez ne mbiztos. 30-40 mg/l-es vízbe vígan szaporodnak a Cyathopharynx furcifer-ek akik elvileg rosszul tűrik a nitrátot.
2016. márc. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:
Van olyan hal is, ami 100 mg körül is él még, de azért nem az a cél, hogy túléljék a halak, hanem mondjuk érezzék is jól magukat. Tényszerűen kijelenthető, hogy semmi előnye nincs az ilyen magas nitrátszintnek egy átlagos akváriumban, ellenben a halak szervezetét terheli. Ha nem is vészes adott esetben, de akkor is fölösleges stressz. Az adott akváriumban kell hogy legyen valami gebasz, mert ennyi hal nem termel ennyit rendes vízcsere mellett. Túletetés? Növénytáp? Kriminális csapvíz? Valahonnan jön ez a rengeteg nitrát, és nem hiszem hogy a halakból.
2016. márc. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ezzel nehéz vitatkozni :)
2016. márc. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

a magas nitrát szintet melyik válaszomra írtad Platypus a 25 vagy az 50-re? ma cseréltam majdnem 50% utána pár órával bemértem 10 mg/l esett vissza... de az a baj h mindezek ellenére nem vagyok biztos magamban mert ugye 2 lehetőség van azt írja a teszt 5 perc után van eredmény de ha túl megyek 5 percen megint változik a színe (jelen esetben jelenleg még nem) na most akkor h nézzem ezt a tesztet?


és volt egy hal pusztulásom vagy egy hete egy amanda pusztult el ha jól láttam darakór de nem tudom biztosra mondani... és igazából az a legnagyobb problémám h egyszerűen nem sikerül beállítanom az akvát h jó legyen... volt olyan állapot is h alig volt benne nitrát mert sok vizet cseréltem és a növényeim erősen lesatnyultak és ellepett az ecsetalga... a következő lépésnek azt csináltam h kevesebb vizet cseréltem heti 10% először majd aztán idővel 20%... ekkor erőre kaptak a növények de most megint ez a szituáció most megint van ecsetalga és vmeik növényem pl indiai vízi csillag erősen a végét járja a bacopa australis megvan de satnyul a legjobban a páfrány van meg a kocsány nélküli anubia az utóbbiról lehet mondani h tényleg szép és szép még a valiznéria a moháim is nagyon szépek és a tenellus is de őt is kezdi ellepni a sötétség annak ellenére h növekedett és terjeszkedett lassan... szal elképesztően sokat kínlódok vele... szal most vagy sok lehet a nitrát vagy pedig sok a növénytáp ami 4-5 milli hetente aqua garden... vagy pedig lehet a fénycsövet kéne lecserélnem nem tudom azért vettem ezt a nitrát tesztet is hátha közelebb jutok a válaszhoz de nem kerültem sokkal közelebb


mondod h a garnélák kevésbé bírják jobban... nálam ez fordítva van nekem nem hullik el garnélám akármi is történik az akvába hallal ritkán előfordul de garnélával soha kb lassan egy éve vettem az amandákat de semmi bajuk nem volt eddig... garnéla elhullásom akkor volt csak mikor a "folyékony szénnel" szórakoztam

2016. márc. 23. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!