Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vajon terhes a guppi? Fiúnak...

Vajon terhes a guppi? Fiúnak vettük de másfél hete fekete foltot vettem észre a hasa alján..

Figyelt kérdés

#Terhes e a guppim
2021. okt. 12. 20:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha van nőstény, akkor valószínű lesz előbb utóbb:)

Nálam is ez bolt a helyzet, nem jöttek a kishalak, aztán egyszercsak 3 nőstényguppi szinte egyszerre szült😄

2021. okt. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Ezek szerint az enyémek mind fiúk,, akkor be kell szereznem leányzot,, a többibe biztos voltam hogy fiúk, csak ennél zavart be az a folt.
2021. okt. 12. 21:06
 13/18 anonim ***** válasza:

Nekem 3 nőstény és 4 hím volt.

3 hónap után 24-gyen voltak:D

Ha van csaj,tuti,hogy lesz kicsi!:)

2021. okt. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nekem 8 fiú van ezek szerint, nem tudom hogy akkor lehet e ennyi fiuhoz lányt tenni,, nem akarom túl zsufolni sem őket
2021. okt. 12. 21:11
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Több lánynak kell lenni mint fiúnak, pl 1 fiúra 3-4 lány az ideális, de attól is függ, hogy milyen vadak.
2021. okt. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez így pont ideális, 8 hím már egy kis csapat. ide nem szabad nőstényeket tenni már csak azért sem mer széthajtanák őket ha csak párat vennél, 15-16 db pedig nem férne el, az utódaikról nem is beszélve. Örül az ember a kishalaknak de ha csőstül jönnek mit kezdenél velük, hacsak le nem vadásznák őket a többiek? Jó ez így, hidd el. Ha száraz táppal is etetsz akkor áztasd be etetés előtt egy kicsit, ha csak tápod van akkor fagyasztott kaját is vegyél nekik és a tápot csak kiegészítőként add. Én sem látom a kép alapján betegnek.
2021. okt. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget,, azt olvastam hogy forrazott uborkát is lehet adni nekik. Ez így van? Lemezes kaját kapnak, meg most vettem tubifexet, meg kaptam ilyen zizi félét 😊én csak így hivom😊
2021. okt. 13. 07:25
 18/18 Salx Narval ***** válasza:
A szárított tubifex nagyon hulladék kaja még beáztatva sem ajánlom, ha fagyi akkor viszont alaposan át kell mosni, ezt sem igazán ajánlom, inkább szúnyoglárvát, sórákot vegyél ( ez utóbbit keltetni is érdemes). Az élő tubival szemben nincs különösebb kifogásom ha mást is kapnak de itt is ügyelni kell a rendszeres és alapos átmosásra. A jó minőségű spirulinát is tartalmazó lemezes adható, ezt beáztatni sem kell, sajnos az olcsóbbak nagyon gyatra kaják. Az uborka jó nyersen és forrázva is de más szinte minden a háztartásban megtalálható zöldség is megfelelő lehet. Teljesség igénye nélkül: uborka, cukkini, tök, zöldborsó, spárga, spenót, gyermekláncfű, kamillavirág, dinnye, brokkoli, tejes kukorica. Mindegyikkel etettem már de nem mindegyik hal eszi mindegyiket, ki kell próbálni és türelmesnek kell lenni mert néha az új ételt csak többszöri próbálkozás után fogadják el. Alaposan kiáztatott és zsírtalanított fagyasztás után sajtreszelővel lereszelt borjú és szárnyas szívet is adhatsz heti egy-két alkalommal. Lereszelés után porciózd és tedd fagyasztóba, ebből a reszelékből hosszú ideig etethetsz. Ezt mindegyik hal azonnal elfogadja de nem szabad minden nap adni, én pl koplalónap előtt adom. Felhívnám a figyelmedet élő növényzet telepítésére és ezt a durva talajt sem ártana lecserélni ( 1-3mm szemcsenagyságú talajra) mert így szinte takaríthatatlan. Hetente 2X 20% vízcserét ajánlok amíg nem tudsz változtatni ezeken. Élő növényként egy-egy maréknyi tüskéshínár és moha is megteszi, a hínárt elég a víz tetejére tenni nem fontos leültetni, bár úgy jobb lenne. A mohát sziklákra, gyökerekre és egyéb dekorációkra telepítsd, esetleg kötözd is pl damillal ha nem állna meg rajta. Sok sikert.
2021. okt. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!