Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az igaz, hogy a pink- a...

Az igaz, hogy a pink- a zöld-, és a sárgadánió színezett hal?

Figyelt kérdés
Tehát színes kajával etetik őket és ha megveszed elmegy a színük és egy sima dánió lesz belőle?
2010. szept. 2. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:

nemigaz:)

nekem pink dánióim vannak, normál haltápot esznek és rózsaszinek:)

ők sajnos génmalipuláltak, a továbbtenyésztés miatt szinesek:)

2010. szept. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem szines táp a megfejtés amugy. De a pint az tuti nem színezés eredménye. Gyakran ugy tenyésztenek ki színváltozatokat hogy ha van egy különleges színű pár, pároztatják őket, a kicsik közül a különlegeseket válogatják ki és mási k kölönlegesekkel pároztatják, és igy lesznek a szép halak, pl a gömb molly is iylen válogatás eredménye de a szép piros red cherry garnélák is így születnek. csa k aztán jönnek a gondok a beltnyészet miatt...

A színezés egy formája a tetoválás ami meglehetősen új a piacon, de remélem nem terjed el soha sem.

2010. szept. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Génmódosítottak a diszkóhalak, és a rikítózöld -piros, -sárga, az mesterséges beavatkozás színei, de a dániók szerintem kitenyésztést kaphatnak max.


Mellesleg nincs olyan színmegnevezés a magyar nyelvben hogy pink! Értelmes emberek rózsaszínnek nevezik a rózsaszínt és nem pinknek!!! Ajánlom neked is!

2010. szept. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olyan sincs a magyar nyelvnem hogy aksi, még is tudod hogy az akvarisztikai részen akváriumot jelent. és te, mint értelmes ember, tudtad hogy pink=rózsaszín. minek kötsz bele másba ha nagyon jól tudod hogy használatos egy adott szó. Ha máshol nem, a szlengben igen. És a szleng elterjedt,és használatos. Nem egy szakirodalmi írásban olvasható olyan szó hogy Pink,de biztos az írók nem elég műveltek.
2010. szept. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sokaknk nem szól másról a Gyakori kérdések . hu mint hogy legyen hova járni kötekedni, arcoskodni, mert úgy sem pancsol be senki amiért ilyenek vagyunk, bezzeg élőben nem tennéd meg. Gyáva...
2010. szept. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A pink dánió az elterjedt megnevezése, ezen nem érdemes vitatkozni. Génmanipulációval érik el ezt a természetellenes színváltozatot, sajnálom, hogy sokaknak tetszik azok közül, akik akvaristának nevezik magukat. Szerintem tartásuk etikátlan, és nem is szépek. Tartsatok természetes, szép halakat!
2010. szept. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

09-03 20:42


A szakterületi ismeretek nem jelentenek műveltséget, vagy nyelvi helyességet! Manapság divat a szennymédia által ránktukmált trendi kifejezéseket használni, mintha a magyar nyelv nem lenne eléggé jó vagy menő nekik. Ezért rühellem ha valaki képtelen a magyar nevén nevezni a dolgokat!


09-03 20:43


Én nem kötekedni járok ide, talán ezért is nem csak a kötekedésemet írtam válaszként!

Élőben is suttyónak tartom azt aki képtelen az anyanyelvén helyesen beszélni!

De ennyi erővel te biztos Pink Panther-t olvastál gyerekkorodban és nem Rózsaszínpárducot!

2010. szept. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben igazad van, csak nem jó helyen fejted ki a véleményedet. A kérdező egy kultúrált kérdést tett fel, hívhatta volna rózsás dániónak, de ez nem elterjedt, sajnos az általad említett szenny ezt nyomja, ezt preferálja. Nem a te tiszted mindenkit kijavítani ilyen apróságokért, vagy ha mégis, akkor elég sok munkád lesz. Hajrá!
2010. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem bírtam megállni. :) Jobb ha az ember szól, másképp még azt hiszik, így beszélni természetes. :)
2010. szept. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!