Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Blackwater akvárium ?

Blackwater akvárium ?

Figyelt kérdés

Láttam az neten hogy vannak ezek a blackwateres akváriumok (nem tudom magyarul hogy nevezik). Szóval lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban.


Van magyar elnevezése ennek az akvárium típusnak?

Mivel és hogyan színezik meg a vizet?

Meddig marad a víz sötét heti vízcserék mellet?

Nem válik alkalmatlanná az akvárium a növény tartásra a sötétebb víztől?

Ha lehet növényeket tartani milyeneket, intenzív növekedésű fajokat is vagy inkább csak olyat, mint az Anubiasok?

Hallakra milyen hatással van nem kerülnek káros anyagok a vízbe?



2021. okt. 25. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

-Feketevízű akvárium a magyar neve.


-Sokmindennel lehet, különböző hatékonysággal. Levelek, égertoboz, kiáztatás nélküli fák, tőzeg. Én kerti tavi tőzeget szoktam használni, 3 kiló olcsóbb mint az akváriumi kiszerelés. Nejlonharisnyában kb 2 ökölnyi adag elég 3-4 hétig egy 450 literes akváriumba. Ezen kívül kiszárított leveles ágakat is szoktam beletenni,amíg a harcsáim le nem darálják.

[link]


-Minél sötétebb a víz, annál jobban limitálódik a lehetőség növénytartásra, de a strapabíróbb fajokkal lehet próbálkozni, ha nem kólaszínű vizet szeretnél.


-A halakra jótékony hatással van, de érdemes olyan fajokat választani, amelyeknek az eredeti élőhelyén is fekete víz van. Dél-Amerika(azon belül is Rio Negro) és Ázsia esőerdei területein vannak ilyenek főleg. De a tisztavízű Xinguból származó halaim sem panaszkodtak még miatta.

2021. okt. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2021. okt. 25. 18:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Platánfa lehámlott kérge, kiszáradt, elhullott tölgyfa levél, (lesúlyozva, ne keringjen a vízben) mangrove fa, de akár más, (nem mérgező) keményfa is szóba jöhet.

Ezekből csersav, huminsav ázik ki, értelem szerűen addig színeznek, amíg ki nem merülnek, ez nagyon eltérő lehet.

Egy több kilós mangrove lehet, hogy nem szívez méretéhez képest olyan intenzíven, viszont akár évekig is színezhet, a tebang levelek tömegükhöz képest intenzívebben színeznek, de hamarabb is kiáznak.


Ezt a stílust lágyvizes halakhoz szokás megcsinálni, azok számára nem hogy nem káros, hanem ez az optimális. Mivel aki komolyan veszi ezt az irányt, annak ez nem csak a színről szól, hanem a komplett biotóp rendszerről, tehát maga a víz is lágy, és savas.

A lágyságot ugye az akvarista adja, a savasság meg általában jön magától, az oldott CO2 és a kiázó savak miatt.


Növényezni éppen lehet benne, hogy milyen fokon, az a "tea" erősségétől, a vízoszlop magasságától is függ, de általában közepes fényigényű növényeknél se szokott még gond lenni. Inkább csak kevésbé szokás.

Mint mondtam, sokan akik ilyet hoznak létre, azok a biotóp jelleg miatt teszik. Mint pl. a sügéres (afrikai) akvárium.

Ott sincs sok növény, (mondjuk ott a halak is tépik) mert az eredeti élőhelyen sincs sok, inkább sziklás a környezet.

Az eredeti feketevizes élőhelyeken sincs túl sok növény, ezért általában az akváriumban se dominál annyira.

2021. okt. 26. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!