Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi neonhal mehet 100 literbe?

Mennyi neonhal mehet 100 literbe?

Figyelt kérdés
Olvasgattam a neonhalakról és azt írták 100 literben 120 neonhal is tartható máshol azt írták csak 50 egy másik helyen meg azt, hogy minél kevesebb annál jobb csak legyen minimum 6. Nem értek a neonhalakhoz lehet szeretem őket, de nem tartok így nem tudom mi a jó nekik. Most melyik a jó?

2021. nov. 3. 17:25
A kérdező szavazást indított:
120-as a jó
50-es a jó
6-os a jó
Egyik sem (lentebb válaszolok)
12 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Hát... Kíváncsi ennék mint mond az a 2 ember aki az egyikre se szavazott eddig. Esetleg elmondanátok?
2021. nov. 3. 18:38
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is a utolsóra szavaztam, bár utoljára.


Ilyen kis, max 4-4,5 centire növő halaknál általában jól működő arány az, hogy a kifejlett állat testhosszának minden centijére számolunk 1 liter vizet. (Más halaknál sok más tényező is lehet, de pl. a neon pont alkalmas erre a szabályra.)


Jó szűréssel visítva lehet az akvárium bruttó térfogatával számolni, bár egészségesebb a nettóval, ami kb. 80 liter lehet, ha leveszem az aljzatot, növényeket, dekort, stb...


A másik, hogy mi van még mellette. Mivel a víznek és a szűrőnek van egy bizonyos kapacitása, amin nem lehet túlmenni. Ha társítani akarod más halakkal, akkor azok vízterhelését is bele kell számolni, sőt, ha gerincteleneket is tartani akarsz, (garnélák, csigák) még ha nem is olyan sok a szennyezésük, mégis azokat is bele kell számolni, így neonból annyival kevesebbet lehet tartani, amennyit ezek elfoglalnak.


Ha csak neon lesz, akkor jó szűréssel (ami nem olyan, mint amit a szettekhez adnak!!!)

a fentiek alapján 20-25 db a reális, ami maximum tartható.

Az 50 brutálisan sok, egyértelműen fenntarthatatlan, pokoli vízminőség lenne, és a túlterhelés miatt állandó mérgezésben élne az állomány, ami miatt elkezdenének hullani. És ez csak a legjobb forgatókönyv, nagyon könnyen felütheti a fejét egy ilyen stresszes környezetben valami kórság, ami az egész állományt elviszi, mivel ilyen nyomorúságos agyonzsúfolt környezetben nem működik az immunrendszerük.


A 120-ra nem is nagyon reagálok, vagy félreolvastál valamit, vagy valami fogyatékos barom írogatott valamit unatkozásból, igazából ez szót se érdemel.


A 6 db inkább a minimum szokott lenni, bár egészségesebb a minimum 8. Rajhalak, szóval nincs olyan, (e tekintetben) hogy minél kevesebb annál jobb, minél nagyobb tömegben érzik magukat biztonságban, csak az akvárium mérete, és a szűrő kapacitása szab határt a létszámuknak.


A minél kevesebb annál jobb inkább a vízminőségre vonatkozhat, hiszen minél kevesebben szennyezik a vizet, annál fenntarthatóbb a rendszer.

Vagy ha társítani akarod más halakkal, akkor ugyanezért érdemes "spórolni" kicsit a létszámmal, hogy tudjál még mellé tenni más halakat is.


Pl ha tenni akarsz mondjuk az aljzatra egy csapat páncélosharcsát, azoknak legyen a vízterhelése mondjuk 30-35 liter, ha nettó térfogattal számolunk, akkor máris csak 12 neonról beszélhetünk.

2021. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
A #2-es válaszoló tökéletesen leírta. Magyarán egy dolog a vízterhelés s egy másik a helyigény, adott helyre mennyi az ajánlott. A kettő sokszor nem teljesen fedi egymást.
2021. nov. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha feltételezzük a jó szűrést és egy biotóp jellegű tartást akkor sem ajánlott egy normál méretű 100-literesben 25db-nál többet tartani felnőtt kék neonhalból. Arra nem reagálnék, hogy mennyi mehetne mert annyi minden befolyásolhatja. Tartottam ugyan többet is (kb 35db) de az egy hosszú alacsony 110-literes volt ,karácsonymoha fallal és vastag májmoha fedte az egész felszínt. Konkrét darabszám javaslatára csak minden körülményre kiterjedő pontosított adatok birtokában vállalkoznék.
2021. nov. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Csak ajánlani tudom ezt az oldalt, nagyon jó, szinte minden díszhalról vannak itt részletes infók.

2021. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#5


Én rendszeresen szoktam linkelni, plusz még ezt a hármat melléje (hogy könnyebben kiszűrhetőek legyenek az esetlegesen pontatlan infók vagy csak simán összehasonlításképpen, jobb több forrásból informálódni):

[link] , [link] , [link]

2021. nov. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. nov. 5. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!