Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumom vizének pH-ja...

Az akváriumom vizének pH-ja 5,5. Az mennyire káros a halakra? Molly, anci, corydoras, és két paradicsomhal él az akvámban.

Figyelt kérdés
2010. szept. 4. 10:55
1 2
 1/14 kzs ***** válasza:
100%

5,5 PH... Húúúú!!! Ez nagyon nem jó!

Ez az érték már a tűrőhatárt súrolja. Ha valami oknál fogva lemegy 5-re a PH, akkor kampec! De még így is...

Nem tudom, hogy sikerült ilyen borzalmas vizet csinálnod. Csersavport, vagy tőzegkivonatot használtál? Na mindegy.

Ajánlom, hogy SÜRGŐSEN vidd feljebb a PH-t gyógyszertári szódabikarbónával, vagy sima csapvízzel!

Jó ha tudod: 5,5PH még a diszkoszhal ívatásához is túl alacsony!

2010. szept. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

csináltam egy részleges vízcserét.Talán jó lesz.

Amúgy mit érdemes telepíteni egy 54literes akváriumba,hogy optimálisak legyenek a feltételek?

2010. szept. 4. 14:52
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ott valamit elmértél. Csapvíz nem lehet olyan kevés. Nálunk alapból 7.7 szokott lenni, és ha állni hagyom egy napig a vizet, akkor utána fölmegy 8.3-ra és úgy is marad.


Ha meg benzinkútba veszek ioncserélt vizet, azaz desztillált vizet, akkor az 5 körüli ph, szóval ha hozzáöntök kicsit a csapvízhet abból, akor lesz olyan 6-7 között, ami pl a növényeknek jó.



De nézzük a halaidat:


Black molly pH : 7.5 - 8.5

Ancinak olyan 7 körül jó, de nálam a 8.3-ban is elvan

corydoras pH of 6-7

Paradicsomhal: 7 pH


Ez lenne a jó nekik.


Digitális ph mérőd van?? Nem tudom hogy mértél olyan keveset. Vagy túl sok tőzeget használsz? attól még lemehet a ph.


Az 5 körüli ph diszkoszhalaknak lenne jó.

Azok azt mondanák rá, juhéjj :)



De nézzük egyenként a halakat:

2010. szept. 5. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha sok vasfa van a vízben, az is leviszi kicsit a ph-t, lágyítja a vizet, meg ilyenek.


A mészkő, vagy egy mészvázas valami, pl korall az meg felviszi.

2010. szept. 5. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

az akvárium talaja:sóder

van benne 2 kisebb kagyló,és két kő ami nem mészkő így nem befolyásol semmit.még élő növényem sincs,csak egy mű.

A víz földszagú,és cserélés után hamar barnássá válik,de algám nincs egyáltalán,és az algaevő eszi meg,egyszerűen nincs.Nem használok algagátlót sem,csak antiklórt,és semmi más vegyszert.

2010. szept. 6. 09:01
 6/14 kzs ***** válasza:

Azt írod, hogy a víz földszagú. De miért??

Nem csapvizet használsz?


Mindenképp változtatni kell a vizeden, mert ez nem normális állapot: 5,5PH ?!

Szóval: vagy csapvíz kéne, vagy pedig gyógyszertári szódabikarbónát adagolj az eddig használatos vízbe (ez utóbbival azonban vigyázz: meg van a veszélye, hogy hirtelen túllúgosítod a vizet. Ezért - ha a szódabikarbóna mellett döntesz - venned kell egy PH-tesztet, és az adagolást minden esetben egy külön akváriumban /vagy lavórban/ kell végezned. Állandó porlasztás mellett is csak néhány nap múlva kapsz megbízható eredményt)

2010. szept. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
csapvizet használok de mégis földszagú.Apunak volt egy nagy akvája azzal nem volt gond.tudom,hogy minél nagyobb annál könnyebb a kezelése de már sokmindent kipróbáltam,és nehezen bírok vele:(
2010. szept. 8. 08:29
 8/14 kzs ***** válasza:

/A kérdező utolsó kommentjére válaszolva:/

Akkor viszont a következőt kell tenned:

Minthogy földszagú csapvizet nem használhatsz - hiszen az 5,5 PH-s víz borzalmasan savanyú. ezért más eszközökhöz kell folyamodnod. A következőről van szó:

Vegyél OZMÓZISVIZET. Ennek a PH-ja 7.

Mondhatnám, hogy ennyi az egész, de mégsem.

Tudniillik az ozmóvízben semmilyen ásványi anyag nincs. És ez sem a növényeknek, sem a halaknak nem jó (elárulom, hogy még diszkoszhal-tenyésztők sem használnak kizárólag ozmóvizet) - a halak könnyen sokkot kaphatnak tőle.

Ezért az ozmóvizet fel kell "tuningolnod" ásványi anyagokkal (javasolhatnám a csapvizet, de a Te esetedben ez kilőve). KIválóan alkalmas erre a "SERA Minderal Salt" - a használati utasításnak megfelelően alkalmazva.


(bocsi mindenkitől, nem reklámozni akarok, csak ebben az esetben nem tudok mást javasolni)

2010. szept. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 kzs ***** válasza:

/az előbbi válaszadó vagyok/


Bocsi, az előbb elírtam a termék nevét. Helyesen így van: "SERA Mineral Salt" (bár ez a lényegen nem változtat...)

2010. szept. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kidobtam az eddig használt ph mérőmet,és veszek másikat.Nem lehet savanyú a víz,mikor tényleg csapvizet használok,ami bármilyen furcsa is sárgás színű és földszagú.Nem tudom miért,de tényleg.Nem vagyok már teljesen kezdő,de ha a phmérő volt a hibás,és nem vettem észre,elásom magam:)
2010. szept. 10. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!