Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges,hogy a neon díszhal...

Lehetséges,hogy a neon díszhalam nem evett 5 napig(adtam nekik enni de en nem lattam h ettek vna),és azért halt meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Kedden vettem 7 díszhalat.

1 aranyhalat,2 guppit és 4 neont


Nos azota eltelt 5 nap,etetem oket. De en nem lattam oket enni,marmint a neonokat. A tobbi eszik.

Nos ha nem esznek 5 napig,mar reg meghaltak vna.

Nem?

Viszont most mentem megnézni őket es az egyik neon feladta:(

A masik pedig furan uszik.

Valaki tud vmit?

Jövőhéten ha veszek melléjük 2 db vitorlás halat ,lehet baj?

Köszönöm.

( a halas boltban azt mondták hogy az aranyhalhoz barmilyen halfajta jó,a víz hőmérséklete is tökéletes,fúvóka is mukodik,lámpa.is van:)

Lehet jobban jártam volna egy teknőssel?:D



2021. nov. 14. 02:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


nem lehet tudni hogy beteg volt és azért nem evett, vagy nem evett mert nem tetszett neki valami (?) az ételben, ha lehetséges ilyen, nem értek a halakhoz

Kérdezd meg a boltban mielőbb mit gondolnak, sok sikert!

A teknősöknek önálló személyiségük van, nem halak :D

2021. nov. 14. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van Állat kategória, ott kérdezd.

Amúgy, ha 2 napig nem eszik, akkor már érdemes megnézni, milyen gond van, és az étel is belerohadhat a vízbe, ez is okozhat bajt.

2021. nov. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Huh, hát van mit rendbetenni. Most nem térek ki a fejmosásokra minthogy miért nem előbb kérdeztél s aztán vásároltál stb, valahol el kell kezdeni s a halakon amúgy sem segít ha játszom a szentfazakat. Mindegy, igyekszem legjobb tudásom szerint segíteni.


“Kedden vettem 7 díszhalat.

1 aranyhalat,2 guppit és 4 neont”


Kezdjük ott ,hogy ez a 3 faj nem igazán tartható együtt. Csak nagyvonalakban:

Aranyhal: csapathal, minimum 4-5 egyed kellene. Hidegvizi (18-20 fok körül) s emiatt nem tartható trópusi halakkal, na meg nagyra nő s emiatt kb 200 litertől tartható 4-5 aranyhal (az “akváriumi” 15-20 cm gombóctestű változatokból. A tavi 30+ cm áramvonalas változat tóba való).


Guppi: csapathal, minimum 4-6 egyeddel. Alapjáraton egy keményebb/ középkemény vizet kedvelő elevenszülő, de alvan lágyabb vízben is. Érdemes csak hímeket tartani ha nem akarsz szaporulatot. Közép-Amerikából származik, olyan 24-26 fok körül kellemesen elvan.


Neonhal: Dél-Amerikai pontylazac, rajhal nagyon minimum 6-8 fős de sokkal inkább minimum 10-12 fős rajban tartandó. Kb 80 litertől tartható, min. 80 cm hosszú úszóteret igényel. 24 fok körül érzi jól magát s szereti a lágy, “fekete” vizet de ebben a kettőben viszonylag engedékeny.


“Nos azota eltelt 5 nap,etetem oket. De en nem lattam oket enni,marmint a neonokat. A tobbi eszik.”


Hát ez minden csak nem jó s eddig bármi okozhatja.


“Nos ha nem esznek 5 napig,mar reg meghaltak vna.

Nem?”


Akár, bár egy jól táplált hal általában kibír 1-2 hét koplalást is. De ez semmi esetre sem jó ,hogy ehetnének de nem esznek, szóval ezt ne megnyugtatásnak vedd.


“Viszont most mentem megnézni őket es az egyik neon feladta:(

A masik pedig furan uszik.”


Úgy látszik ők voltak a leggyengébbek. Valami nagyon nem oké a tartási körülményekkel, sejtésem szerint több dolog sem oké s ha nem változnak a körülmények akkor csak idő kérdése ,hogy a többi mikor múl ki.


“Valaki tud vmit?”


Tudunk ha leírod a tartási körülményeket mint: akvárium mérete; halak száma fajonként (ha van még amit nem írtál le); szűrés (típus, márka stb); növényzet; aljzat/ dekoráció; vízcserék és szűrőkarbantartás mikor mennyi hogyan stb. Mindent írj le ami eszedbe jut.


“Jövőhéten ha veszek melléjük 2 db vitorlás halat ,lehet baj?”


Baj, egyelőre semmit ne vegyél amíg ezt nem tisztáztuk.


“Köszönöm.

( a halas boltban azt mondták hogy az aranyhalhoz barmilyen halfajta jó,a víz hőmérséklete is tökéletes,fúvóka is mukodik,lámpa.is van:)”


Ezek szerint az ottani eladóra sem hallgathatsz. Sajnos a legtöbben nem értenek hozza s csak az a lényeg ,hogy eladjanak amit csak tudnak.


“Lehet jobban jártam volna egy teknőssel?”


Erre nem vennék mérget.


Illetve rendszeresen ajánlom ezeket az oldalakat. Neked is jól jönnek:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. nov. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolonak: Köszönöm.

Nos,én vettem volna többet is barmelyik egyedbol,a nő mondta aki adta oket h mibol mennyit.

Az akvariumom 20 literes,es ezt is kiemeltem a boltos nonek,a valasza az volt h "eleg lesz boven"

Maradtak a guppik es az aranyhal,nemtudom igazabol,amikor elhoztam a neonokat akkor se voltak vmi jol.

De nemgond.

Tanulopenz volt:)

Disznek akartam vna oket,nem nottek a szivemhez.

Koszonom mindenkinek!

2021. nov. 15. 21:41
 5/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Valahogy sejtettem ,hogy ilyen kicsike akvárium van a dologban. Hát egy dupla ekkora (minimum 40 literes) kellene ,hogy egyáltalán halazhass, olyan 50 liter körül már tarthatnál 4-6 hím guppit.

Ez az akvárium halaknak kicsi, de garnélázni még jó lehet. Olyan kisebbeknek mint mondjuk a red cherry.

Ha esetleg szeretnél bármelyik irányba elindulni akkor én is szívesen segítek, na meg az ajánlott oldalakon is megtalálsz minden szűkséges infót.

2021. nov. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

*Eközben:

-én, aki reménykedik, hogy valójában 200L-es az akva, csak el lett írva..

2021. nov. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!