Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak Velem történt meg ez a...

Csak Velem történt meg ez a NGE-val(Neon Genesis Evangelion) kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Hihetetlenül megfogott és beleégett az agy agyamba az Evangelion. Szinte képes voltam azonosulni teljesen Shinjivel, és részben Asukaval is, az a fajta gyerek vagyok,aki népszerű, akit mindenki ismer,de igazából senkit nem érdekel, és senki nem ismeri őt igazán(ami nem is baj). Miután megnéztem az egészet(filmekkel együtt)szinte napokig nem birtam aludni, és egy pár hét elteltével szinte depresszióssá tett,pedig nem vagyok az a sajnálkozó,önsajnálatos,(pedig lenne rá okom)sokkal inkább szeretem levezetni a feszültséget(enyhén szólva). Valamilyen szinten ráébresztett arra is, mennyire szeretethiányos vagyok.(mégis sportolok,a baráti társaságom is viszonylag "nagy")Illetve nem vagyok egy nagy otaku/veterán. Nem birom visszafogni magam,hogy ne nézzem meg újra. 16F

2021. okt. 10. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogyan már te is mondtad, szeretethiányod van és úgy érzed senki nem akar igazán megismerni. Szépen mondva van egy űr a szívedben, amit pont az anime töltött ki (többé-kevésbé) a karaktereivel, akikkel képes voltál azonosulni és ez valamiféle megértettség érzetet váltott ki belőled. Az, hogy depressziós lettél tőle valószínűleg azért van, mert ráébresztett dolgokra saját magaddal kapcsolatban. Nem baj, ha újra megnézed az animét. Viszont, hogyha sokáig csak azzal foglalkozol, idővel a megszállottjává válsz, ami nem éppen egy jó dolog. Az, hogy nem tudsz miatta aludni, már egy rossz előjel.

"senki nem ismeri őt igazán(ami nem is baj)" -- oh, dehogynem az. A meg nem értettség érzés borzasztó dolgokat tud művelni az emberrel.

Próbálj meg kimozdulni, új dolgokat kipróbálni és új embereket megismerni (vagy elmélyíteni a kapcsolatot a barátaiddal).


Rátérve a kérdésre, nem éreztem még ennyire mély azonosulást egy karakterrel sem, mint amilyenről te beszélsz. Bár én alapból is elég nehezen azonosulok bárkivel is (legyen az kitalált vagy élő). Ezt a "senki nem akar igazán megismerni" érzést viszont megértem, velem is előfordul -- de olyankor megkérdezem magamtól: adok-e egyáltalán esélyt arra, hogy megismerjenek? 18L

2021. okt. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Viszont, hogyha sokáig csak azzal foglalkozol, idővel a megszállottjává válsz, ami nem éppen egy jó dolog. "


Lényegre tapintottál, az NGE fő üzenete ponthogy az eszképizmus (főleg a japán otaku kultúra) elleni állásfoglalás volt.


A fandom viszont nem értette ezt, az NGEt kifordította magából, eszképizmusnak használja, és fetisizálja a karaktereit a mai napig.

Erre a jelenségre való fricskaként készült a Rebuild of Evangelion, amiben szándékosan üresebbek a karakterek, kevesebb a hangsúly a belső világukon, annál több az akciójeleneteken és a feszülős ruhákon, és a stáblista végén mégtöbb fanservice-t ígérgetnek a következő filmre.

Úgyhogy Kérdező ha azokat is megnézed akkor így állj hozzá, nem méltó folytatása az NGEnek, de szándékosan nem az. Igazából egy nagy, látványos, csili-vili bemutatás az egész filmsorozat.


A mangát viszont nagyon tudom neked ajánlani, sokszor más irányba megy mint az NGE, de szerintem minimum egyenrangú, sőt megkockáztatom hogy jobban tetszett mint az anime.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, igen, pont Shinjivel egyből tudtam azonosulni, de nem lettem egyből rajongója az animének. (kellett emésztenem egy jó darabig)

2021. okt. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!