Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » FONTOS! Ha a hínáron nőtt egy...

FONTOS! Ha a hínáron nőtt egy kb 1-2 centis oldalra növő hajtás, és ha azt lecsípem onnan, akkor tovább fog élni a vízben az a 1-2cm-es hajtás?

Figyelt kérdés
És ha van egy terhes guppim, de nem, tudom mennyi ideje. Barna folt van a farokúszója fele. És ha szülőhálóba teszem 1 héttel a szülés előtt, lesz valami baja? És ha előjön az a sötét folt, akkor kb mennyi idő múlva fog szülni? Előre is köszi!
2010. szept. 4. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne tegyél fel két különböző kérdést egyszerre, nem viccből tiltja a szabályzat..


Szerintem a 2 centis oldalhajtás még nem marad meg, hagy egy kicsit nagyobbra nőni. Persze próbálkozhatsz vele, a nagynak semmi baja nem lesz, tehát egy próbát megér.


Akkor szokás kivenni, ha már nagy a folt és nagyon gömbölyű a hasa. Ha hamar teszed szülőhálóba, akkor a stressz miatt koraszülés lehet, az a kicsiknek nem jó. Ezt is ki fogod majd tapasztalni, hogy mikor érdemes kivenni. Ha most véletlenül túl korán fogod ki, akkor sem lesz nagy baj.

2010. szept. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ilyen hínárom van. cabomba aquatica
2010. szept. 4. 19:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha kettévágod a hínárt és mindkét fele min 10centis, az úgy megmarad. Nem tudom nekem milyen hínárom volt, de régen így dupláztam meg, és működött a dolog, aztán a két kicsi fele is megnőtt nagyra.
2010. szept. 5. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na most néztem meg. Pont ilyen hínárom volt nekem is :)

[link]


Ezen kívül volt még tündéhínárom is, de az hamar elrohadt :)


Viszont ami nálad van az jó fajta hínár, vágd ketté nyugodtan, nőni fog jól :)

2010. szept. 5. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezen látszik:


[link]


Balról az első az a széles világoszöld, az valami gyomhínár vagy mi a szösz, az olyan közepesen strapabíró.


Aztán balról a második fajta, ami kicsit sötétebb zöld, az egy jó strapabíró hínár, azt lehet darabolni, és akkor is megnő nagyra, minden darabja :)


Aztán a harmadik féle, ami középen van aminek a teteje vékonyabb mint az alja, az a tündérhínár, az meg fog dögleni hamar. Legalábbis nálam kidöglött.


Hát ennyit tudtam segíteni hínár ügyben :)

2010. szept. 5. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És ha kicsípem valamelyiknek a tetejéből a hajtást, akkor ott el fog ágazni?
2010. szept. 5. 09:48
 7/7 A kérdező kommentje:
És ha az a kis elágazás megnő kb 10cm-re, akkor már le lehet venni ugye?
2010. szept. 5. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!