Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gurámi oldalra dől. Mi lehet...

Gurámi oldalra dől. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt vele semmi gond. Ma takarítás után visszaraktam a vizébe, minden oké volt, egész délután aktívkodott. Most ránéztem, lent a víz alján piheg, és csak a bal uszonyát mozgatja, a jobbat csak akkor, ha már nagyon nem bír a ballal irányítani. A két tapogatója sem mozog, az oldalára csapva pihen mindkettő. Odamentem hozzá, akkor előjött, kicsit kavargott is a vízben, de utána lement a víz aljára, és enyhén bal irányba mindig eldőlt, amit próbált korrigálni a bal uszonyával. A jobb egyáltalán nem mozog. Külső elváltozás nincs rajta, és a színe is szép sötét. Amikor meg van ijedve, vagy beteg, akkor ki szokott fakulni. Most viszont ez sem áll fent. Tehát mi baja lehet? 30 literben van, egyedül.
2010. dec. 20. 21:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
szerintem meg fog dögleni, már ne is haragudj
2010. dec. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Mi ez, hogy ma takarítás után visszatetted a vizébe? Miért vetted ki? Hová tetted addig? Miből állt a takarítás, milyen vízbe tetted vissza?
2010. dec. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Másik kérdések: miért van egyedül, és pontosan milyen gurámi?
2010. dec. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Takarítás = hal ki egy zacskóba (állatkereskedésből kapottba) a saját vizével. Vizet az aksiban felkavartam, kiszivattyúztam az ürüléket a víz aljából. Ezáltal kb a víz harmada lement, így ezt pótoltam. Aquatant használam hozzá. Ezután hal zacsistól vízbe, majd egy óra múlva ki a zacsiból.


Márvány gurámi. 1 éve így csinálom vele, és sosem volt baj. Sőt, a költözést is gond nélkül kibírta. Azért van egyedül, mert a társa elpusztult úgy fél évvel ezelőtt. Utána nem volt lehetőségem halat venni, most meg hogy megszokta az egyedüllétet, nem akarok betenni senkit, ne legyen feszültség belőle. Egyébként szem előtt van, jövünk megyünk előtte egész nap, nézegetik a gyerekek stb... tehát nincs egyedül. Egyébként meg barátságos halacska, követi az ujjunkat az üvegen, és reggel ha előveszem a kajás zacskót, már jön fel érte.

2010. dec. 20. 22:30
 5/22 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem értem. Pihentetted a vizet, amivel pótoltad? Esetleg a klórtól lehet, vagy valamitől magas lett a nitrit szint. Ment a szűrő valamennyit, mielőtt visszatetted a halat? Hasvízkórra gyanakszom. Egy társ sem ártott volna neki, hiába foglalkoztok vele sokat, az nem ugyanaz. Viszont akkor meg ez az akvárium már kicsi kettőjüknek. Sajnos nem sok ötletem van. Hátha jön valaki, akinek eszébe jut mitől lehet, én már kicsit fáradt vagyok gondolkozni :D
2010. dec. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Én is valami ammóniumra gondoltam, de nem használtam semmi vegyszert...igen, pihentettem a vizet, és igen, a szűrő is ment. Nem tudom mi lehet vele..Most odamentem, ott aktívkodik a víz tetején... az őrületbe kerget, imádjuk (oké hogy "csak" egy hal, de kötődünk hozzá) és épp elutazni készülünk, betegen meg nem szeretném itt hagyni a szomszédnak aki átjárna etetni.
2010. dec. 20. 22:44
 7/22 A kérdező kommentje:
Hasvízkórt én kizárnám a diagnózislistából, ugyanis nincs látható nyoma. Eddigi halainknál már előfordult ez a betegség, azt hiszem ezt már felismerném.
2010. dec. 20. 22:45
 8/22 Platypus ***** válasza:
100%
Nem tudom megmondani, mi lehet a baja, de pár dolgot tehetsz így is. Vegyél aktívszenet, azzal segítesz, ha esetleg mérgezés, és sosem árt. Ellenőrizd a hőmérsékletet, nem esett-e mostanában valamennyit, ha igen, akkor emeld meg. A levegőztetést növeld meg, egy labirintkopoltyúsnak sem árt az oxigéndús víz, főleg ha nehezen mozog. Gyógyszert ne használj addig, amíg nem lőtted be pontosan, mi a gond. Ha baktériumellenes gyógyszert használsz, és történetesen nem ilyen fertőzés a baja, azzal hazavágod az egészséges baktériumflórát, problémáid lesznek a nitráttal és esetleg más, káros baktériumok is kihasználhatják a felszabadult életteret.
2010. dec. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2010. dec. 20. 23:41
 10/22 Salx Narval ***** válasza:
100%
Adnék neked egy-két tanácsot a takarítással kapcsolatban,ami talán stresszmentesebb a halad számára.Én a heti 20-30% vízcserét ajánlanám, azonos hőfokú klórtalanított,ill állott vízzel, a hal kivétele nélkül.Szerezz be egy vödröt és abban tárold a cserének szánt vizet, hetente mindig töltsd fel, így mindig lesz szoba hőmérsékletű állott vized, a heti cserékhez.Készíts egy talajporszívót és a víz felkavarása nélkül ezzel szívasd le a mulmot.Nagyon vigyázni kell a hőmérséklet változásra,a gurámik elég érzékenyek a hidegebb vízre.Egy kicsit szűk a hely is, nem a literszámra értem, hanem az úszótér hiányára, és bizony csapatban, de legalább egy fajtárssal jobban érezné magát, természetesen egy nagyobb akváriumban.De ezt a részét rád bízom.:D Nem írtad, hogy milyen a növényzeted,ha gyér, akkor telepíts a hátsó oldalra magasra növő fűféléket, vagy hínárt és úszó növény is kellene.Ha nem fedett az akvárium, akkor egy üveglapot is jó lenne vágatni a tetejére ( ne fedjen teljesen, hogy szellőzni is tudjon )Ha esetleg nem tudod, hogy kell talajporszívót készíteni, jelezd és küldök róla képet.Elég nagy stressznek teszed ki a halat minden takarítás alkalmával, ahogy öregszik, ezt egyre kevésbé fogja tolerálni.Az aktív szén valóban nem rossz ötlet, ha van hová tenned, ha nincs, az sem nagy gáz, csak rendszeresen cseréld a vizet, hetente, a fent leírtak alapján.Szerintem egy kicsit megfázott, vagy stresszes lett.A víz felkavarása sem tett jót.Remélem mára már rendbe jött, ha nem, akkor sajnos más gond is van vele.
2010. dec. 21. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!