Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek ha a guppi halaim...

Mit tegyek ha a guppi halaim sorra halnak meg?

Figyelt kérdés
Tegnap vettünk 4 darab guppi halat, és már meg halt 2 db.. Nem értem mi a probléma, az akvárium közepes nagyságú, tehát nem túl nagy, de elfogatható az akvárium mérete és elférnek benne bőven. Van benne levegőztető és vízmelegítő is. Naponta 2 vagy 3 kapnak enni. Csak mű növény van. Rajtuk kívűl, még van egy harcoshal és egy algaevő. Ilyenkor mit kéne tenni, hogy ne haljanak meg? Mert figyelek a víz hőmérsékletére is, és hetente cserélek vízet.

2021. nov. 23. 18:50
1 2 3
 11/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Gyanítom ,hogy ammóniamérgezés vagy valami hasonló. Rengeteg kaját beszórsz, növény nincs ami véletlenül felszívjon egy kis tápanyagot (az a levélke a felszínen gondolom békalencse, őt mindenképp hagyd meg), a szűrés ezek alapján gyaníthatóan gyenge, a halak társítása is rossz (pl: betta mellé guppi). Élek a gyanúperrel ,hogy egy szetted van vagy egy szett szintjén levő technikád. Színezett kavics, műdíszek vannak? Azokból is jó eséllyel oldódik a festék s mérgezi a halakat.


Először is írj le mindent pontosan az akváriumról, pl: mekkora, milyen a technika (szűrés, világítás stb), vízcserék és szűrőtisztítás mikor-mennyi-hogyan stb (a heti vízcsere azt úgy érted ,hogy teljes vízcsere?), hány s milyen hal van (1 algaevő az anci/ ancistrus?) stb. Mindent írj le amit tudsz.


Addig is csinálj egy legalább 30% vízcserét pihentetett vízzel s ne etess. Ha többet megtudunk akkor jobban tudunk segíteni.

Ezeket meg kötelező olvasmányként böngészgesd:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. nov. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%

Tipikus kezdő... A guppi az egyik leg igenytelenebb hal, ha így is sorra halnak elbuktál az akvarisztikában. Az akvárium nem kiegészítő. Van olyan nehéz a tartása mint egy macskának foglalkozni kell vele és nem szabad túl etetni őket.


Wiki

[link]


Tartás


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



Tenyésztés


[link]

[link]

[link]

[link]

2021. nov. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Segítene ha megmondanád hány literes az akvárium. Egy harcos halnak legalább 35l kell egy algaevőbek 40l a guppi elfér 30l-ben is. Összesen olyan 60l kellene nekik.
2021. nov. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Csak levegőztetőd van? Szűrőd nincs is?
2021. nov. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Akkor: először is most a halaim jól vannak, és amúgy én minden nap foglalkozok velük. És vegyétek figyelembe, hogy az összes többi halam jól van, mert egy külön akváriumban vannak aranyhalaim is, nekik nagyobb az akváriumuk.

Másodszor, nem tudom hány literes az akvárium, és még nincs szűrő, vízmelegítő és levefőztető van. Csak annyi, hogy a szűrő az azért, jó mert ritkábban kell cserélni vízet, vagy miért?

Harmadszor, már kevesebbet etetem őket, és most már az életmódjukon próbálok változtatni. Ha nem sikerül és ők is hamar meghalnak, több kicsi hal nem lesz. És ahogy tudok szerzünk egy szűrőt is. Köszönöm mindenkinek a válaszokat és segítséget, próbálok minél többet utánuk olvadni, és tanulni minden hibámból.

2021. nov. 24. 20:02
 16/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Hát, Kérdező ahogy olvasom a soraidat itt az akvarisztika alapjaival is gondban vagy (pl: mire jó a szűrő, etetés, térfogatszámítás ami igazából még csak nem is “akvarista specifikus” dolog stb-stb). Az biztos ,hogy a halaid most sincsenek jól csak épp pillanatnyilag nem haldokolnak (látványosan). Azok az aranyhalak is igen kérdésesek ez után.

Nem baj ha nem értesz hozza. A baj az ha nem is akarsz s úgy folytatod a dolgot. A legjobb lenne elajándékozni a halakat s csak akkor újrakezdeni ha már minimum az alapokkal nincs baj. Szívesen segítek én is és még sokan mások, de ez elsősorban tőled függ.

2021. nov. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Hát ahogy látom a halak el vannak. Meg ha úgy nézzük, hogy az állat kereskedésben nagyon kicsi tartóban tartják a harcoshalakat. És én nem azért tartom őket, hogy mert az csak úgy legyen éa kész, hanem én rendszeresen foglalkozok velük. Lassan flé éve vannak halaim. Az aranyhalaim is megvannak. Amint tudok szerzek egy szűrőt. És még ami kell bele. És tényleg minden segítséget elfogadok. De én nem azért vettem őket, hogy elajándékozzam. Jah és még valami: azon gondolkoztam, hogy a vízhőmérséklettel volt a probléma, mivel nálam a kis halak akkor halnak meg, és amikor vettük bele a víz melegítőt, azt mondták, hogy első napon csak akkor legyen bekapcsolva amikor a szbában/házban vagyunk (megfigyelés alatt) ezért amint suliba mentem, lekapcsoltam, és akkor volt két darab halott.
2021. nov. 24. 20:48
 18/21 A kérdező kommentje:

Ja és!:

Tisztában vagyok, hogy mire jó a szűrő (van halakról szóló könyvem is) csak azt nem, hogy mit szűr a vízen, pl, hoyg csak baktériumot, vagy, hogy tisztítja e a vízet, de ha ennyire kell nekik akkor már ezen a héten megpróbáljuk beszerezni, csak már több mint 15ezer ft lett költve a halakra ebben a hónapban és ez még csak a halak! (de ez még elviselhető összeg) De tényleg én mindent megteszek az érdekükben! Mert amúgy az alapok meg vannak, hogy: kavics, növény, van ilyen hordójuk is, béka lencse meg a két "gép" stb..

2021. nov. 24. 21:25
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
A szűrő nagyon fontos, több funkciója van. A mechanikai begyűjti a nagyobb lebegő anyagokat de sokkal fontosabb a biológiai szerepe ami a láthatatlan gyilkost a nitritet alakítja kevésbé veszélyes nitráttá a benne hemzsegő hasznos baktériumok által.
2021. nov. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Renddben, akkor megpróbáljuk minél előbb beszerezni, köszönöm!
2021. nov. 25. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!