Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » FONTOS! Most fog szülni? FONTOS!

FONTOS! Most fog szülni? FONTOS!

Figyelt kérdés
A nőstény guppit beleraktam a szülőhálóba, és a szülőháló aljától kb 1 cm-re van. Nem nagyon mozog. Néha a háló közepe táján úszkál.
2010. szept. 5. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha már itt az ideje a szülésnek, akkor a kivétel miatti stressz megindíthatja azt. Az, hogy alul van, az még nem a szülés jele. Ne háborgasd, majd jön, amikor jönnie kell.
2010. szept. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És már vagy 2 cm-t kakilt is. Nem tudom ez számít-e valamit.
2010. szept. 5. 16:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Neki számít, biztos jól esett neki :D

Általában este szoktak elleni, itt egy videó, ha még nem láttad:

http://www.youtube.com/watch?v=XqCzCRCMgyw

Ha még nem ennyire duci a nőstény, és sokkal kisebb a foltja, akkor lehet, hogy csak 1-2 hét múlva fog megtörténni. Ne ülj mellette, felesleges, ha szerencséd van, egyszer úgyis rajta kapod, ha éjszaka történik, akkor hiába ültél mellette órákat.

2010. szept. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még nem ilyen nagy a hasa. De ha ez a legelső szülése, akkor is ilyen nagy hasa lesz? Mert hallottam olyat, hogy az apjuktól örökölt hímivarsejtektől is szülnek. És ha ezek még azok, akkor is ilyen nagy hasa lesz?
2010. szept. 5. 16:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Am köszi a videót!
2010. szept. 5. 16:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Áhh, apjuktól örökölt.. Nem, ez hülyeség. Arról van szó, hogy az első párzás után tárolják a hímivarsejteket, attól lehetnek utána újra terhesek. Ha még nem párosodott, akkor nem is fog most elleni. Kb 3-4 hónaposan válnak ivaréretté. Akkor vedd csak ki, ha olyan méretű lesz, mint a videón, tehát kifejlett, és ha már teljesen nagy a terhességi foltja.
2010. szept. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ok. Akkor visszateszem. Mert még nincs olyan nagy hasa. Akkor sztem még kell neki kb 1-2 hét.
2010. szept. 5. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!