Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet jól berendezni...

Hogyan lehet jól berendezni egy akváriumot?

Figyelt kérdés

Régen voltak halaim jó pár éve, de akkor még kicsi voltam meg nem is nagyon értettem hozzá. Nagyon hamar büdös lett a víz mindig cserélni kellett nem volt szép a víz stb. Kérdésem az, hogyan lehetne megoldani azt, hogy ne kelljen folyton takarítani a víz se piszkolódjon be olyan hamar stb. Nyilván bizonyos idő közönként kell, de akkor is gondolom lehet ezt az időt kitolni kicsikét.


Másik kérdésem/kikötésem, hogy nem szeretnék nagyon nagy akváriumot (egyszer régen volt egy 100 literes de azt nem használtuk hanem egy kisebbet nem tudom az hány literes lehetett de hosszában volt kb 30-40cm) hanem egy kicsikét szeretnék ami úgy jól mutatna az íróasztalomot. Csak gondolom evvel az is a baj, hogy nem lehet úgy berendezni. De ha van valami pofás ötletetek szívesen fogadom :) Szóval melyik a legkisebb akvárium? Hány literes? Vagy milyenek vannak? Esetleg centiméterben is megtudnátok adni a méreteket?


A harmadik pedig, hogy a neonhal nagyon tetszik. Úgy tudom azokat lehet úgy tartani, hogy sokat (hát esetemben azért nem 40-50 halra kell gondolni :) egyszerre és ehhez tudnátok még valamit mondani ami megtűri egymást és jól is néz ki illetve kicsi is? (A bohóchal is nagyon aranyos nem tudom lehet-e együtt tartani őket)


Bocsi a regényért és köszönöm ha elolvassátok és táncsot adtok!

16/l


2010. szept. 6. 19:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és még valami árakat is írhatnátok a berendezésekhez köszönöm szépen a segítséget :)
2010. szept. 6. 19:20
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk vannak akváriumok, bár nem én rendezem be őket. A legkisebb úgy tudom, 10 literes, ez kb. 30cm*20cm*15cm. Tegyél szűrőt a vízbe, így nem kell gyakran cserélni (havonta kell), illetve kéthetente megcsinálhatod azt, hogy a víznek csak kis részét cseréled ki (kb harmadát). Tegyél bele növényeket, és ilyen kis kerámia "bújókat", ezekkel a kisebb akváriumot is szépen lehet díszíteni. Neonhalak tényleg szépek, és guppikat vehetsz hozzá, jól elvannak együtt, és sztem a guppik is jól néznek is, és kicsik is.

2010. szept. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem egy 40 literes aksim van 50*30*40 es. Olyan pont jó méretű:) az aljára rakhatnál színes köveket, meg vannak iylen üvegkövek. Nem tudom pontosan mi a nevük, de nekem is olyan van az aksiba. Ilyen 2-4 lapos üvegdarabok, persze tompítottak. Ha ráesik a fény szépen csillog. Akkor az akváriumba rakhatnál mű vagy igazi növényeket. Ha neont tartasz, akkor lehet igazi, azok nem legelik le három nap alatt:D

A víznek be kell állnia, vagyis hogy ne koszolódjon olyan gyorsan. Amúgy egy szűrőberendezés nagyon sokat segít.

Ezenkívül rakhatsz bele kagylókat, vagy ilyen díszeket, elsüllyedt hajó, vagy vmi hasonló. Boltban lehet kapni sokfélét.

Amúgy bohóchalat nem tarthatsz, mert az tengeri hal, annak nagyon specko körülmények kellenek, és nem is olcsó.. Ha még szeretnél halat ajánlom a guppikat. Nagyon szép díszesek.

Sok szerencsét!

2010. szept. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Régen is volt guppim. Azokkal csak az volt a bajom hogy úgy szaporodtak...
2010. szept. 6. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok növény, sok algaevő, vagy kis rák pl Red Cherry garnélák, és kevés hal. A halak miatt lesz szaros a víz, mert sokat kakálnak :)
2010. szept. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szűrő is szükséges.
2010. szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!