Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sokat fogyaszt a 100w-os...

Sokat fogyaszt a 100w-os vízmelegítő, és a 2*17w-os fénycső?

Figyelt kérdés

112 literes az akvárium,eddig fele akkora volt,és nem volt tetővilágításom.Sokkal töb lesz a villanyszámlám?

Kb 8 órát megy a világítás,a vízmelegítő automata.A levegőztető 7w-os.


2010. szept. 7. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
200 literes akváriumra számoltuk ki múltkor, hogy kb. 1000 Ft-ban van benne egy hónapban. De végül 300 literes akváriumunk lesz, ennek kb 1500 Ft lesz. Akkor a te 112 literesednek jó ha van 600 Ft.
2010. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Minden együtt 600ft?Köszike.
2010. szept. 7. 17:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Túl keveset világítasz,ha a növényeid kezdenek rohadni és barna alga kezd terjedni,ilyn esetben emeld a világitás idejét. átlagos a 12óra.
2010. szept. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát szerintem annál nem nagyon lehet több. A második válaszoló pedig igazat írt. Ne világíts keveset, mert akkor barna algás lesz az aksid, és a piros világítást is kerüld, mert azt imádja az alga. :)
2010. szept. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Könnyen ki tudod számolni a világítás és a levegőztető üzemeltetésének árát. A vízmelegítő kicsit már neccesebb, mert az ugye nem eszik folyamatosan 100 W-ot, de általában a fűtés kerül legtöbbe. Ha hasonló a szoba és az akvárium hőmérséklete, akkor nem lesz drága. 1 kWh ára kb. 50 Ft. Tehát ha a 2*17 w + 7 w (a levegőztetőnek ez a maximális fogyasztása, ha nincs maxon, akkor kevesebb) megszorzod az üzemórák számával, akkor wattórát kapsz. A kilowattóra az ezerszerese, tehát ezerrel osztod és megvan a kwh. Ami ugye 50 Ft. Remélem érthető voltam.
2010. szept. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszike!
2010. szept. 8. 01:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!