Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » UVB lámpa mellé kell a növénye...

UVB lámpa mellé kell a növényeknek "növény lámpa" is?

Figyelt kérdés
Lehet kapni növényekhez tervezett led lámpákat is. Teknős akváriumba tervezek pár élő növényt is tenni (olyanokat emiket nem pisztál, elméletileg). Teknősnek van fűtő és uvb lámpája és ezek mellé kell egy harmadik is?

2022. jan. 6. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, sajnos kell, és ezek közt a ledesek közt jóval több az alkalmatlan, mint amivel mész is valamire.

Attól is függ, milyen növény lesz.

Ha jól értem, akkor a teknős lámpái már megvannak.

Mert amúgy vannak kombinált világítások is, nem tudom mennyire profik, de ha azok megvannak, akkor mindegy is.


A lényeg, hogy a fotoszintetizáláshoz a látható fényből a vörös és a kék spektrumon belüli tartományból kell sugározni, az uv ugye a kéken túli, a fűtő meg inkább a vörösen túli.


De ha mondjuk kint lesznek a vízből a növény levelei, és sok természetes napfény éri az aksit, akkor (egy szobanövényhez hasonlóan) elvan természetes fényen is. Víz alatt nem hinném, ott meg kell világítani.

2022. jan. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

...meg az uv-val mindenképpen a szárazföldet kell megvilágítani, a növényessel meg a növényt, tehát ha a vízben van a növény, akkor a vizet világítod meg vele.

Uv-val hiába világítanád a vizet, az nagyon rövid hullámhosszúságú, pár mm után elnyelődik.

2022. jan. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!

Nem lesz benne túl sok növény. Az akvárium az ablak mellett van a sarokban, de elég sötét az a sarok. Egyelőre pár moha fajt és lándzsás vízipáfrányt tervezek bele.

Fluval aquasky 2.0-t nézegettem.

2022. jan. 6. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!