Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen élő eledelt szeretnek...

Robetko kérdése:

Milyen élő eledelt szeretnek a bettàk?( Azt hallottam hogy a vörös szúnyoglàrva nem jó neki)

Figyelt kérdés

2022. jan. 10. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a vízibolhát, sórákot, fehér szúnyoglárvát nagy kedvvel eszi, és a tubifexet is, de ezt csak ritkán etetek, szennyezettsége miatt nem szeretem ezt az eleséget adni (nagyon mocskos helyekről gyűjtik), és ha adom, akkor is csak csipeszről, mert nem akarom, hogy az akvárium talajában elszaporodjon.

Helyette nagy sláger halaimnál, egészségesebb és jobb tápértékű a blackworm (viszont drága).

Emellett a muslicát, frissen kelt tücsköt is megeszi az én fiúm, de ritkán kap (ára miatt olyan halaknak adom inkább, amelyek mást nem szívesen esznek)

2022. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A vörös szúnyoglárva, tubifex talaj lakó, ezért veszélyes a béltartalma. A többi fajta meg az élő plankton oké, ha tenyésztett és nem élővízből származik.
2022. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!