Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi van ha egyszerre 2 ,,felesé...

Mi van ha egyszerre 2 ,,felesége" van?

Figyelt kérdés

Nem rég olvastam, hogy vannak halak akiknek a hím és nőstény egyedei is nevelni az utódaikat és addig nem szaporodnak tovább amíg a kicsik életképesek nem lesznek.

Az ilyen kicsiket mind 2 szülő védelmezi és a fajtársaikat is elkergetik. Mondjuk ha a hím 2 alkalommal párrosodott valami folytán akkor mint 2-t eltűri és mind 2 anyától származó utódaira figyel vagy letelepszik az egyiknél? És mi van ha a 2 nőstény találkozik, kétségbe esik a hím mert mint 2 védelmezi és nem tud közbelépni?



2022. jan. 11. 16:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

10

Az igen.

Na mindegy elég értelmetlen kérdés ez amúgy is szóval inkább megnéze egy ,,értelmes" oldalon.

2022. jan. 11. 21:35
 12/15 A kérdező kommentje:
Ha találok valamit belinkelet hatva valakinek jól jön majd.
2022. jan. 11. 21:39
 13/15 anonim ***** válasza:
Most te komolyan direkt írsz így, Ezt nem tudom értelmezni...
2022. jan. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Salx Narval ***** válasza:
Egy ilyen viszonylag szokatlan helyzetre nincs fogatókönyv senki nem tudhatja előre milyen reakciókat váltana ki és ezt még a halak egyéni mentalitása is tovább bonyolítja. Az akvárium mérete és a társított halak viselkedése, ill jelenléte is más-más reakciókat válthat ki. Megfigyeltem, hogy a háremben tartott sügérek is választanak párt és a többi nőstény csak alárendelt szerepet tölt be, ettől még összeívhat a többivel is de valószínűbb, hogy a hím az alfa nőstény ivadékait jobban őrizné ha történetesen egyszerre ikráznának. A hím mindkét rajt védené és szerintem nem bántaná egyik nőstény ivadékait sem , ha igen akkor viszont már nem válogatna. Voltam már hasonló helyzetben vitorlásokkal de mivel én neveltem fel az ivadékokat az-az levelestől áttettem az ikrákat külön helyre így nem tudom mi lett volna ha.:D Annyit láttam csak, hogy a hím a választott párja ikráit őrizte és védte egy 300-literes akvárium harmadát minden "idegentől". A másik nőstény ikráit szerintem nem is termékenyítette meg, vagy csak nagyon tessék lássék módon mert majdnem mindegyik ikra elhalt. A vitiknél un ál-ikrázás is történhet hímmentes akváriumban , itt két nőstény áll össze és mindkettő egyszerre ikrázik és egy ideig közösen őrzik majd megeszik az ikrákat.
2022. jan. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

14

Köszönöm a választ!

2022. jan. 13. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!