Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A mágneshorgászat mennyire...

A mágneshorgászat mennyire zavarja a vizi élővilágot?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam a mágneshorgászaton de nem tudom mennyire lehet ártalmas. Egyrészt ugye tisztítja a vizet a hulladék eltüntesésével, de nem ártalmas az élővilágra?

Például az ilyen időben a meder alján "telelő" halakat mennyire kavarja fel? Vagy ívás időszakban nem befolyásoló tényező?



2022. febr. 1. 10:31
 1/5 anonim válasza:
85%
Nem hiszem, hogy nagyon nagy negatív hatása lehet. Hasonlóan "zavarhatja" őket a sima horgászat is.
2022. febr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%
Bátor ember vagy, tele vannak a vizek háborús "emlékekkel".
2022. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Helyi horgászrendet nézd meg, engedik-e. Kíméleti területen semmi sem megengedett kb., azt is nézd meg.


Egyébként meg, alapvetően a "kincskeresés" Magyarországon nem igazán engedélyezett. Ha találsz valami érdekeset, értékeset, be kell szolgáltatni a Magyar Állam részére. Te meg kapsz érte egy nagy semmit, ugyanis amit találsz nem a te tulajdonodat képezi, hanem az "államét"...

2022. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3: Ha találsz valami érdekeset, értékeset, be kell szolgáltatni a Magyar Állam részére.


Ebben teljesen igazad van, ugyanakkor azt látni kell, hogy ennek a hobbinak nem az a lényege, hogy valami értékeset találj aztán pénzé tedd... Már csak azért sem, mert nagyon-nagyon ritkán talál az ember olyat, amiért bárki is fizetne. Néhány éve szórakozom ezzel a dologgal, eddig a 'legértékesebb' dolog, amit találtam az egy rozsdás bicikli volt.


A lényeg inkább az izgalom, hogy nem tudod, mi akad a 'horogra'. Meg persze az is hozzáad az élményhez, hogy közben takarítod a vizeket.

2022. febr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Tilalmi időben a halőr hajt el, horgásztavakról valószínűleg a horgászok, v a tó fenntartója. Ha olyan vizekre mész ahol gyakorlatilag nem zavarsz senkit a pihenésben, v a horgászatban és nem is esik semmilyen védettség alá akkor nem kell foglalkoznod a vízi élővilágot érő stresszel. Úgy értem nem okozol különösebb stresszt, arrébb úsznak ,másznak, repülnek amíg a környéken tevékenykedsz. Az élővilág nyugalmára nem ti jelentitek egyenlőre a legnagyobb veszélyt.:D
2022. febr. 2. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!