Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat vegyek az...

Milyen halakat vegyek az akváriumba?

Figyelt kérdés

Van egy szűken 500 literes akváriumom. Nagyjából egy évtizedig diszkoszhalak lakták, viszont a gyerekek most nagyon szeretnének màst. (A diszkoszokat eladtam, mielőtt vki nekem esne, nem nyírtam ki őket :)

Szóval a kèrdésem az lenne, hogy ti milyen halakat tennétek bele? (Elevenszülőket nem szeretnèk)


Azon is gondolkoztam, hogy 1 fiú kék gurámit áttennèk (van egy guràmis akvárium is, csak kicsit sok lett a fiú. Túl fiatalok voltak ès benéztük az eladóval egyetemben. Lànyokat màr nem tennék be, mert tùl sok lesz)

Làttam youtube-on, hogy gyöngygurámikhoz ment petitella, neon, èkfoltos razbóra.... stb. Nem ismertem fel mindet


Tovàbbá kapott a lányom (na nem tőlünk) egy picike műanyag akváriumot, benne egy bettàval. Na azt is kiszabadítanám onnan, csak nem tudom, hogy inkább a gurámisba vagy a vegyesbe tegyem-e

Telepítsek bele rajhalakat, majd a bettát? Vagy inkàbb a már meglévőbe tegyem?


Előre is köszönöm!



2022. febr. 2. 15:00
 1/1 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Szóval adott egy 500 literes akvárium és indulásból lenne egy hím gurámi. Szerintem egy igazán szép ázsiai (dél és/vagy dél-kelet ázsiai) biotópot össze lehetne hozni. Felülre a gurámi, mellé mehet akár egy gyöngygurámi hárem (sokszor látom ezt a párosítást), vízközt valamilyen 5-7 cm körüli rajhal, akár két faj is ha úgy alakul, alulra csíkok. Igazából rengeteg lehetőség van de én elsősorban egy ázsiai vonalat céloznék meg.

Ezeken az oldalakon vannak mindenféle keresési szűrők amik segíthetnek szűkíteni a kört mert mi itt nem nagyon tudjuk ,hogy nektek mi tetszene:

[link] , [link] , [link] , [link]


A bettával nem tudom mi legyen. Azért egy 500 literes vegyes-társasba én nem raknám, de azt nem tudom ,hogy a többi akváriumod milyen.

2022. febr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!