Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakkal tartotok...

Milyen halakkal tartotok vitorláshalat?

Figyelt kérdés
Persze megfelelő akvárium mèret....stb

2022. febr. 3. 09:05
 1/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nekem ugyan jelenleg nincs de szerintem kiválóan mutatnak mondjuk 5-7 cm körüli pontylazacokkal és corydoras harcsákkal.

Tehát én most egy olyan akváriumot képzelek el aminek a “fő látványossága” a vitorlások és mellette több kisebb hal van. Mondjuk egy min. 200 literes akvárium, gyökerekkel-ágakkal dekorálva, akár fekete vízzel. Egy rész/ sarok középmagas szélesebb levelű növényzettel a vitiknek, az akva többi része nyitottabb a pontylazacoknak (a szűrő lehet ezen az oldalon) és elől-középen finom szemcséjű homokos rész a harcsáknak. Ez a homok lehet világosabb árnyalatú de nem rikítóan fehér.

Pontylazacokból sokat el tudnék képzelni pl: vörös neonhal, fekete neonhal, fantomlazacok (fekete vagy vörös), serpalazac, esetleg rézlazac. Nem tudom, rengeteg van most csak írtam párat ami eszembe jutott.

Harcsákból is szintén rengeteg van pl: narancsúszojú, kékpajzsos, foltos csak ,hogy a leggyakoribbakat említsem.


Hátha ezek jobban segíthetnek:

[link] , [link] , [link] , [link]

2022. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

300 literben vannak, vörös neonokkal, kékpajzsos harcsák és egy nagy hím anci.

Vitorlásokból csak 2 db van, mert hiába elég nagy ez a hely, csak piszkálták egymást, míg többen voltak.

Mondjuk hozzá tartozik, hogy ez egy sarok akvárium. Ha normál, téglalap alakú lenne, akkor lehet, hogy a két végében meglennének, nem tudom. Mivel sarok, nem tudtak elég messze lenni egymástól sehogyan sem. Viszont a pár jól elvan, a többi halat nem piszkálják komolyabban (néha kicsit megkergetik, de annyi).

2022. febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem pillangó törpesügér, kakadu törpesügér, tűz gurámi, neon hal, frenatus, botia van egy vitorlás pár mellett. Mind kijönnek egymással
2022. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!