Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200literes akváriumot vásárolt...

200literes akváriumot vásároltam és sok halat szeretnék bele igazábol az elképzelés 2 vitorláshal és ezek melle közép méretű hallak illetve valami kisebb eleven szűlök,szerintetek milyen fajta lenne érdes?Illetve milyen harcsa lenne jo?

Figyelt kérdés
Külömböző hal fajták fogják a halak szaporodását befolyásolni pl:amelyik ikrával szaporodik?!
2021. nov. 21. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Cápát javaslok vagy bálnát az akváriumba.
2021. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

Én a mollykat vagy a xifokat javaslom, valamint a páncélos illetve a panda harcsát.

A szaporodást ez nem fogja akadályozni, az elevenszülő halak valószínű szülni fognak, de az ikrát rakó halak ikráit meg fogják enni, szóval, csak elevenszülőktől várj kishalakat.

2021. nov. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Én inkább valami dél-amerikai biotópra hajazót raknék össze ha már a vitorlás biztos. Szóval az elevenszülőket hanyagold, amúgy sem túl jó társítás vitorlások mellé. Szerintem legyen egy vitorlás pár, mellettük egy raj valamilyen nagyobbacska (legalább 5 cm) pontylazac, pl: vörös neonhal vagy ami tetszik s passzol a többiekkel az igényei, min. 10-12 példány legyen. Talajra valamilyen páncélosharcsát, legalább 6-8 fős létszámban, pl: panda vagy narancsúszójú vagy ami tetszik s passzol.

Előny ha lágy a víz vagy legalább kb 15 nk alatt legyen.

Emellett színezheted is (fekete víz/ black water néven keress rá), sok hal szereti s ilyesmi dél-amerikai felállásnál gyakran használják is. Dekorációnak jól néznek ki a mindenféle ágak, fák mint valami mangrove mocsár féleség.

Ajánlom még:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. nov. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Nagyra növő vitorláshal párnak 200 liter éppen elegendő, nem biztos, hogy a kisebb méretű halakat békében hagynák.
2021. nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ballaervin ***** válasza:
Nálam 300 l van 2 db Vitorás mellete jó pár fajta cápa és sok kis guppy,Molly és Xifo nem bántják nálam még egymást peddig már 1 éve együtt vannak annyi hogy az új szülött halakat vagy ikrákat mind fel falják..
2021. nov. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!