Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mért szükséges időnként...

Mért szükséges időnként kikapcsolni az akváriumi lámpát a halak számára?

Figyelt kérdés

A saját környezetemben láttam, hogy ki volt kapcsolva az akvárium lámpája amikor a hozzám tartozóim nem voltak otthon a fő épületes házukban.

Viszont amikor a munkahelyem nyitására vártam, akkor az ablakon keresztül láttam, hogy a halas akvárium világított amikor senki sem volt bent az épületben.


És hiába kérdeztem a hozzátartozóimat ebben, nem igazán kaptam értelmes választ ebben.



2022. febr. 7. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán a halnak, hanem a növényeknek kell a lámpa.
2022. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A halaknak is kell aludni. Ha világít a lámpa, akkor nem igazán tudnak, vagy nagyon kimerülnek. Alapvetően azt a legjobb biztosítani ami az élőhelyükön van.

Nekem programozható lámpám volt, napfelkelte és napnyugta programmal, tehát fokozatosan kapcsolat fel, nem hirtelen.

Az pedig, amit láttál lehet hogy pont így van. Időzített világítás és épp akkor fel volt kapcsolva.

2022. febr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Néhány dolog függvénye a világítás optimális időtartama, ez eltérő lehet, hogy mik ezek, most nem megyek bele, mert nem ez volt a kérdés.

Sötétnek nyilván kell lenni, hiszen az akvárium a természet lemásolásáról szót, ahogy a nappalokat, úgy az éjszakát is imitálni kell, a növényeknek, és az állatoknak is megvan a maguk bioritmusa.


Általában időkapcsolóra szokás kötni a világítást, hogy automatikusan kapcsoljon ki-be.


Ezt persze ésszerű keretek között meg lehet variálni kicsit, pl eltolva a világítási időszakot estefelére, amikor már mindenki otthon van, hiszen az akvárium megvilágítva szép, és hát alapvetően egy szobadísz.

De van, hogy úgy adja ki, hogy senki nincs otthon, de muszáj világítani, mert a növények miatt meg kell lenni a napi mondjuk 8-10 órának.


Azt nem könnyű megoldani, hogy ha senki nincs otthon, soha ne világítson a lámpa, pl. spórolás szempontjából, mert ahogy mondtuk, elsősorban a növények miatt van a fény, nekik meg muszáj világítani.

Olyat már mondjuk hallottam, hogy valaki ketté osztja a világítást, napközben kihagy pár órát, amíg dolgozik, így a kettéosztott világításból reggel, és este is többet lát.

Annak meg megint nincs értelme, hogy állandóan menjen a világítás, vagy az optimálisnál többet, mert az csak algásodáshoz vezet, meg szélsőséges esetben a többi élőlénynek is felborul a napi bioritmusa.

2022. febr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyeld meg a neonokhoz hasonló halakat lámpaoltás után 30-40 perccel, össze vissza fognak imbolyogni a vízben, én olyat is láttam hogy örvèny szerűen pörgött körbe körbe, ahogy vitte őt az áramlás, vannak halak mint ők is, amik éjszaka vegetatív állapotban vannak, pihennek, míg a harcsa félék és az aljzat lakók összességében, pl a csoki kuli is, éjszaka aktív, szóval ezeknek inkàbb éjszaka érdemes beszórni kaját is, a cory olyan szempontból kivételt képez hogy nappal is aktív ha úgy van, a búvóhelyek növelik a komfort érzetüket, mert ők is szeretnek elbújni.


Nekem időkapcsoló van. Reggel 8:04-kor kapcsol, este 20:16-kor kapcsol le.

2022. febr. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként, most hogy említve lett, nekem pl. a neonok lámpaoltás után nem 30-40 perccel, hanem már 5-10 perccel szépen az aljzat környékére lementek, és ott vegetáltak.


Amúgy 4#. Nem sok neked a 12 óra világítás? Vagy valamilyen növényed van ami igényli? (csak érdeklődöm)

2022. febr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok, csak óvatosan kell így tápozni, mert akkor beindul az alga, de ha figyelek a tápozásra, nincs ilyen gond.

Nyomatom a folyékony CO2-tőt aztán kiégeti.

2022. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!