Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak szoktak aludni? Vagy...

Akosaki kérdése:

A halak szoktak aludni? Vagy csak így pihengetni szoktak? És ha alszik akkor mivan vele? álmodik? Forgolódik? Meg lehet, hogy régebben nem is halt meg a halam csak aludt és megfordúlt és ezért fejjel lefele volt.

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, fejjel lefelé biztosan nem fordulnak, hacsak meg nem halnak. XD

Pihenés (vagy alvás) közben szinte mozdulatlanok, illetve egy helyben lebegnek, de mivel a szaruhártyájuk nem szárad ki a vizes közeg miatt, nem hunyják le a szemüket, ezért számunkra nem egyértelmű, mikor alszanak. Az egy helyben lebegést pedig az agyuk automatikusan, reflex-szerűen végzi. Hogy álmodik-e... lehet, azt, hogy nagyhal lesz egyszer... :D

2010. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez aranyos kérdés:) Nekem is voltak guppijaim,de soha nem tudtam eldönteni mikor alszanak mert a szemüket nem csukták be csak "álltak" egy helyben...,gondolom akkor aludtak=))Hogy álmodnak e?Sztem nem:D De nem tudom...
2010. szept. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

szoktak aludni.

mi leszoktuk csukni este a villanyt és akkor szoktak aludni ha sötét van:D

2010. szept. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Te egy igazi tréfamester vagy kérdező.Ilyen jót még nem nevettem kérdésen.

Csak úgy pihengetnek.Ez baromi jó:D

Forgolódik álmában.Lehet hogy még a vánkost is megigazítja a feje alatt.

Csak úgy ejtőzött fejjel lefelé,és olyan mélyen aludt,hogy azt se vette észre mikor kidobtad a szemétbe.Sőt még azt se,hogy mikor kivetted a vízből nem kapott oxigént.Nagyon bepiálhatott,ha ennyire ki volt ütve.

2010. szept. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Lehet hogy még a vánkost is megigazítja a feje alatt."


Ez késsz,szakadok a nevetéstől most!:D:D

2010. szept. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vette észre, hogy kidobtad a szemétbe hát akkor aztán jó mélyen aludhatott.:D A kérdés vicces és a válaszok is nagyon jók.:D
2010. szept. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
énis szakadok a röhögéstől:) xD
2010. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát szerintem egy őrületes halfesztivált nyomattak akkor.. és nagyon másnapos volt szegénykém :(

én meg nem hagytam aludni... vagyis aludt tovább csak mire felkelt már a mennyországba repülhetett és megvalósította az álmát mert repülni szeretett volna mindig is ^^

2010. okt. 15. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!