Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az akváriumi halak szoktak...

Az akváriumi halak szoktak aludni?

Figyelt kérdés
ha igen akkor hol?
2011. okt. 20. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
kifejezetten alvásnak nem nevezhetjük mivel nincs szemhélyuk, de igen szoktak. Nekem a növény levelein szokott pihenni, meg az aljzaton.
2011. okt. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs szemhéjuk, mert nincs szükségük a szemük nedvesen tartására, de órákon keresztül fekszenek mozdulatlanul.


Néhány tengei hal, mint az ajakoshalak (Labridae) betemetik magukat a homokba vagy hálózsákot, nyálkagubót szőnek minden éjjel és abban alszanak.


Nekem meg van egy tengeri kék korall sügerem, az elbújik éjjelre a kövek közé hátra, és ha kaját adok lámpa oltás után, semmi reakció, mintha ott se lenne. Viszont van mellette egy bohóchal, ő meg boldogan zabál éjjel is. Nem tudom a bohóchal az valahogy mindig ébren van, és mindig boldogan riszálja a seggét, azt még nem láttam aludni.

2011. okt. 21. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szoktak aludni,olyankor horkolnak is..javaslom hogy tegyel be nekik parnat
2011. okt. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van, amelyik a víz tetején alszik. Melyik hol.

Van, amelyik a növények között lebeg fejjel lefelé, mint ha levél lenne.

2012. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!