Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért félnek még mindig...

Miért félnek még mindig ennyire a halak? Vagy mi a baj?

Figyelt kérdés

Pénteken vettem halakat a 2 hónapja indított új akváriumomba.

17 neonhal

9 petitella

3 citromlazac (a petitellából és a citromból csak ennyi volt. Kibővítem a számukat amint tudom)

A lényeg, hogy az összes halacska el van bújdosva a szűrő alà. Enni kirohangáltak, de húznak is vissza. Bár ha jòl belegondolok a petitellàk még enni is alig jöttek.

Lesötétítettem a lámpát, mert szörnyen élesen világított. Akkor már kicsit mocorogtak. Lekapcsoltam a levegőztetőt... kicsit megint jobban. Kihúztam a szűrőt is, na akkor "feléledt" mindenki.

Én azt olvastam, hogy a neonhal pl szereti a nagy áramlatot, játszik...stb

Szerintetek mit csináljak? Vagy mi lehet a baj? Nem tudom, hogy mit csináljak

Nem hiszem, hogy ennyi idő után is az lenne a gond, hogy félnek, mert új a hely



2022. febr. 20. 19:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, természetesen visszakapcsoltam mindent.
2022. febr. 20. 19:24
 2/7 anonim ***** válasza:
lehet túl erős a szűrő, nem bírják az áramlatot.
2022. febr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Írj le mindent, pl: milyen szűrő, mekkora akvárium, növényzet, dekoráció stb-stb. Mindent.
2022. febr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

110 l-es akvárium

Egyik oldalon egy nagy bujkálò (szörnyen fehèr, szó szerint rikít. Vadonat új. Nem nagyon bújnak alá)

Elől az akvárium 2/3-ig alacsony növények

Középen/hátul a bujkálótól majdnem a szűrőig szintén növények. Igen nagyra nőttek, jó dúsnak ítélem meg. Jòl el tudnak bújni a halacskák

Az akvárium másik oldalán van a szűrő, a bujkálóval szemben. (Most levettem a legminimálisabbra ès felemeltem amennyire csak tudtam)

A szűrő alatti, illetve előtti területen fekete apró kavics van. Ez kb 1/4. A többi rèszre adtak vmi drága táptalajt, aminek most nem jut eszembe a neve

Szóval a szűrő előtti rész, meg elől középen+ felül teljesen üres. Hogy tudjanak nagyobb távot úszni.

A világításhoz nagyon nem èrtek. Olvasgatok utàna, egyelőre még nem túl sok sikerrel.

Règen fènycsöves akvám volt. (Lila + zöld fénycső)

Ennek a fedelében van beszerelve egy ledes vmi. Iszonyú erősnek ítèlem meg. (A növènyek eddig nagyon csípték tápoldattal. De ugye eddig nem volt hal)

Szóval most leragasztottam. Felère 1 barna cellux (vhonnan szereznèk lilát, tegnap csak barna volt itthon), megint elfeleztem ott 2, megint...stb. a legvége szinte sötét lett, ott 4 réteg van. (A petitellák most inkàbb ott tanyáznak)

A levegőztetőt most kivettem (gondolom a szűrő generál most eleget) a legkisebb légpumpa van benne, az akvàrium alòl kell felnyomnia ès így is tele volt bubival az egèsz. Először középen volt, alig láttam az összkèpből vmit, áttettem az "üres placcra". Vègkèpp elkerültèk a halak, szóval kivettem. Tegyek be egy egészen kicsi porlasztókövet? Vagy egy t osztót a pumpához, hogy még kevesebbet nyomjon bele?

2022. febr. 21. 12:14
 5/7 A kérdező kommentje:

Szűrő:


[link]

2022. febr. 21. 12:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szűrő nagyon kevés egy 110 literes akváriumba és ehhez a halmennyiséghez is. Ehhez egy eheim 350 külső szűrő vagy ennek megfeleltethető kellene.


A helyedben kivenném a vakító fehér bújót. Felesleges, csak zavarja őket.

A vízfelszín tetejére meg telepítenék valami úszó növényt, pl. májmohát.

A bújó helyére mehetne valami szebb fa pl. red moor ág.

A vízáram oszlatása jó ötlet.

2022. febr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom ùgy ahogy te írtad
2022. febr. 22. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!