Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Paradicsomhalat mivel lehet...

Paradicsomhalat mivel lehet együtt tartani?

Figyelt kérdés

A boltban az egyik eladó azt mondta, hogy mehet vitorlással,a másik meg azt, hogy nem. (Ugyanabban a boltban, csak 2 külön alkalommal)

Most akkor mi az igazság?


Gurámival gondolom lehet



2022. febr. 22. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Paradicsommal. :)
2022. febr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezen az oldalon minden más akvarista kérdésre is választ kapsz.

2022. febr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Más hasonlóan territoriális hallal nem ajánlom, tehát se a vitorlás se a gurámi nem a legjobb (igaz nem írtad pontosan milyen gurámi de általánosságban több dologban is hasonlítanak rá ezért méginkább fednék a területeik egymást). Persze elég nagy helyen, rengeteg látóteret megtörő növénnyel, tereptárgyakkal talán elképzelhető, de én nem ajánlom.


Nekem jelenleg van egy hím kínai paradicsomhalam, 100 literben van egy csapat ékfoltos razbórával és csokicsíkokkal. Lekopogom de senki sem bánt senkit. A paradicsomhal eléggé közömbös a razbórák felé, nem foglalkozik velük. A razbórák szintén nem törődnek vele, mondjuk ők alapból olyan kis semleges, passzív halak.

Viszont lehet én egy békésebb példányt fogtam ki mert eléggé harciasnak vannak beállítva. Mondjuk ha valami újat lát azt alaposan szemügyre veszi, feszegeti magát, keménykedik. Képes még a kezemet is megcsípni mikor sokáig nyúlkálok az akvában :D Egy szó mint száz szerintem legyen elég helye s növényzet, a lakók valami visszafogottabb, békés halak legyenek s akkor nem lesz baj.

2022. febr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Sztm algaevő, gurámi, diszkoszhal, vitorlás mehet!
2022. febr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
5. vagyok bár ezeket a halakat csak 200 literben tartanám, ajánlom neked is
2022. febr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tény és való, ki lehet fogni flúgos példányt, akit leginkább semmivel.

Nekem vörös karcsú díszmárnákkal (az egyik legbékésebb márnaféle) és csokicsíkokkal jól elvolt.


Amire figyelj oda:

- territoriális hallal ekkora helyen nem

- csipkedős hallal nem

- villámgyors hallal szintén nem érdemes, stresszforrás + könnyen felzabálják előle a kaját

- olyan apróságokkal se, akiket megehet, garnélákkal szintén ne

- érdekességképp: az enyém az uszonyfeszítést más fajoknál is felismerte, mint domináns viselkedés. (Ilyen halak esetén nagy hárem 2-3 hímre, 9-10 nőstény legalább, amit amúgy is ajánlanak, csak senki nem tartja be)

- jól strukturált akvárium (területhatárok, környezetgazdagítás)

- sok vízfelszínhez érő / lebegő növénnyel. ​Az akvárium teljes egészében mozog, de mivel labirinkopoltyús, a vízfelszín közelében szeret aludni. Az enyémet gyakran találtam meg a májmohában.

- változatos etetés, mint környezetgazdagítás

2022. febr. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!