Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A törpe tarisznyarákról...

A törpe tarisznyarákról tudtok nekem mondani valamit?

Figyelt kérdés
Tartásáról,mennyi víz kell neki, kell-e melegítő, mit eszik? Társas egyáltalán,vagy lehet egyedül tartani?
2010. szept. 12. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Bírja a hidegebb vízet, de 21 alatt még nem próbáltam. Nem kell neki kimászó, de ha lehetősége van rá, akkor kimászik a vízből. Tehát úgy kell lefedni az akváriumot, hogy ne tudjon kiszökni. Fagyasztott halat szoktam nekik adni.

Ha többet veszel, akkor legyen mindegyiknek helye és bóúvóhelye.

2010. szept. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nane, nálam mindig kimászott,

szal kell neki kimászó, egy nagy kő például.


Amúgy meg eszik tubifexet, szunyoglárvát, még a jávai mohát is lezabálja. A növényeket is idővel összecsipkedi, tönkreteszi.

2010. szept. 13. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha kicsi 20 literesbe tartod, akkor 1db legyen egyedül, mert ha nincs elég helye, összeverekszik a másik rákkal, levágja a másik ollóját tőből, meg ilyeneket csinál.


Ha mondjuk 45 literesed van, abba mehet kettő is, csak akkor két végére két nagy kő. Ha nincs kő, valami faág is jó, vagy vasfa állítva berakva. Lényeg hogy ki tudjon mászni a szárazra. Víz kell neki, de az mindegy milyen magas, mert úszni jól tud.


Vehetsz neki állatkereskedésben száraz kaját is, van olyan ami rákoknak való, megmondod nekik, adnak van többféle is.


Melegítő nem kell. szűrő, levegőztető sem kell, azon csak kimászik a drótján :)


Úgy csináld, hogy legalább 10 centi leegyen fülöl, hogy ne tudjon kimászni, vagy fedd le az akvárium tetejét valamivel.


És kb hetenként cseréld a fele vízet nála.

2010. szept. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hogyha aljzatnak apró szemű homokot raksz be, akkor azt szereti ásni.


Pl én csincsilla homokot vettem, azt raktam alulra, és mindig ásott, meg a lábnyomai is látszódtak, hogy mikor merre járt.

2010. szept. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként nem kell neki kimászó.... ha érdekel még a tartása: [link] nézd meg, hasznos lehet
2010. okt. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!