Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Négyhéttig halnélküli akvárium...

Kjk1971 kérdése:

Négyhéttig halnélküli akváriumnál kell e vizet cserélni? Vagy csak a halak berakása után esedékes?

Figyelt kérdés

2022. márc. 4. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne vizet cserélni?

Vegyszer van benne? Vagy mondjuk beteg halat kezeltél benne?

Én egyszer raktam bele egy gyökeret, olyan csúnya volt mindig a víz, hogy hetekig cseréltem rajta (persze nem voltak halak)


Mielőtt betelepítenéd a halakat mennie kell mindennek. Ez idő alatt pl elszaporodnak a jó bacik...stb utána jöhetnek a halak.

Én 2 hónapig üzemeltettem az akváriumaimat mielőtt halat vettem volna. Lehet, hogy nem kéne eddig, de ìgy bevált.


Soha ne csináld azt, hogy ma víz az akvába, vmennyire felmelegszik, majd holnap hal...


Mekkora akvárium? Milyen szűrő? Milyen és mennyi halat akarsz?

2022. márc. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Persze, hogy kell! Eleinte napi felet, majd negyedig csökkenthető, majd hetente. Persze a szűrő is megy, hogy abban kialakuljon a flóra!
2022. márc. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Tegyük fel ,hogy minden rendben az akvával (azért feltételesen írom mert egyelőre semmit nem tudunk az akváriumodról) s halak nélkül járt ~4 hétig “ahogy a nagy könyvben meg van írva”. Nem szükséges ezalatt tartani a heti részleges vízcserét viszont ha első akvárium akkor lehet csinálni ,hogy elkezd kialakítani a szokásaid, a vízcsere menetrendjét/ módszerét. Viszont ha nem teszed az sem baj, akkor majd kialakítod utólag. Mondjuk a halak érkezése előtt nem árthat legalább egyszer legalább 10-15% ,hogy frissüljön a víz. Elvégre amint behelyezted ők már fixen, állandóan terhelni fogják a vizet s általában jobban mint amennyire az a pici halkaja terhelte amin elkezdtek szaporodni a bacik. A baciknak meg ugye idő kell míg hozzáigazodnak, felszaporodnak a halak terheléséhez s addig felgyűlhet némi ammónia úgyhogy ártani nem árt egy kis vízfrissítés.

Persze itt sokminden befolyásol mert mondjuk ha egy 100 liter körüli el natural szerű akváriumba raksz félmarék nanohalat akkor aligha kell tartani az ammóniától akár fél év után is, míg egy átlag halas-növényesnél meg más a helyzet. Utóbbira inkább érvényes amiket írtam.

2022. márc. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%
Növény sincs benne még? Mert azért a növények is tudják terhelni a vizet, főleg az elején.
2022. márc. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Bocsi, de ha privátot kapunk, akkor ki szoktuk ide másolni, és itt válaszolunk, hogy más is okuljon belőle, illetve így a többi válaszoló is képben lesz.

Szóval kaptam egy privátot:

"60 literes az akvárium van benne növény belső szűrő és melegítő is.Egy hete megy Most adagolom neki a baktérium kultúrát a leirás szerint egy hétig.Csak azért kérdeztem mert ha utána olvas az ember nem tudja eldönteni melyik helyes.Mert valahol két hetet írnak a másik helyen hármat meg négy hetet.Eddig minden rendben csak pár helyen azt is írják,hogy halkaját kell bele rakni.Na ez az amivel nem vagyok tisztában."


Sokféle módja létezik az indításnak. Egyből növényekkel, vagy növények nélkül csak a hardscape-el, van aki ilyenkor a lámpát se kapcsolja fel még (ez a dark start) van aki csak starter baktérium kultúrát adagol, van aki csak hal kaját, van aki mindkettőt, van aki cserél vizet közben van aki nem.

Viszont van néhány dolog amiben egyetért mindenki:

amikor az akváriumot elindítjuk legalább a hardscape legyen benne

A szűrő 0-24 órában folyamatosan menjen.

A bejáratási idő 4 hét minimum.


A baktérium elszaporodását biztosítani kell. Hanem adagot bele semmit akkor a baktériumok nem vagy csak nagyon nehezen fognak elszaporodni. A starterben ugye már készen benne vannak a baktériumok. A hal kaját pedig azért adagoljuk apránként, hogy a vizet ezzel is óvatosan terheljük, ezáltal kezdenek a baktériumok szaporodni. Ha halkajával indítod az akváriumot akkor érdemes a vizet cserélni szerintem.

2022. márc. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha privátot kapunk az azért privát, mert NEM szoktuk ide másolni, maximum a Zöldfülűek. Privát közzétételét más szóval is bírnám jellemezni, de az a szó nem ide való.
2022. márc. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#6


Általánosságban igazad van. Viszont akvarisztika témakörben nem sok értelme van privátba megosztani adatokat az akváriumról mert pont az lenne a lényeg ,hogy minél többen lássák, “több szem többet lát” alapon minél jobb tanácsokat kapjon a Kérdező. Nyilván ha valaki PRIVÁT adatokat tesz nyilvánossá a Kérdező beleegyezése nélkül az szerintem sem helyénvaló, de egy kérdésben szereplő akvárium adatai nem azok.

2022. márc. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!