Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vannak halak a pesti dunában?

Vannak halak a pesti dunában?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert nagyapám nagy horgász volt itt Budapesten. Sétáltam vagy másfél órat a dunaparton 1 horgászt sem láttam gondolom nincs hal?
2010. szept. 13. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Dee van, még piranha is, csak nem szabad horgászni akárhol.
2010. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még jó hogy nem láttál horgászt. Én sem horgásznék a Dunából... Németországtól kezdve Magyarországon át a Fekete-tengerig minden nagyváros beleengedi a szennyvízét. Nekem ilyen hal nem kellene.


Mondjuk Paks után lehetnek érdekes példányok :D

2010. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bocipók ***** válasza:

Van, de mivel a szennyvizet beleengedik, nem túl guszta.

Tele van nem tengeri, hanem emberi uborkával! :D

2010. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
van, csak nem ülhetsz ki a Lánchíd tövébe lógatni. én szoktam látni horgászokat, azokon a helyeken ahol nincs beépítve a partja
2010. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A budapesti Duna-szakasz a MO-i Duna halban talán leggazdagabb része. Fő horgászhalai: tavasszal, nyáron a Jászkeszeg, Paduczhal, dévérkeszeg, Összel a márna, télen a menyhal, de fogható még ponty, harcsa, süllő, egyéb keszegfélék, balin, kecsege. (bocs ha kihagytam valamit) A hozzáértő öregebb pesti pecások körében elterjedt nézet szerint a Duna most sokkal tisztább vizű, mint kb. 20 évvel ezelöttig, mert akkor még működött Pozsonyban? egy vegyi üzem, ami nagyon szennyezett, meg a régebbi KGST-s szabványoknak megfelelő hajók is sokat szennyeztek. Mára a halak már nem fenolízűek, mint akkor. A vízminőség javulásának a jele a gyarapodó kecsegeállomány, a szórványossan előforduló pisztrángok, illetve a gyenge kérészrajzások is.

Horgászt csak akkor nem látni, ha nem megy a hal, ha megy, annak gyorsan hire kél és olyankor pl. az ördögároki befolyónál (az Erzsébet Híd fölött a budai oldalon) bot botot ér. Lehet, hogy azért sem láttál pecást, mert azok gyakorlatilag csak a budai oldalon nyomják. A BP-i hal fogyasztása egészséges, sokan megeszik, bár a tömegmédiában több, ennek ellentmondó hír is megjelent, teljessen alaptalanul. A csepeli szenyvíztisztító beindultával a vízszennyezés még kisebb lett, gyakorlatilag BP-en már nem ömlik tisztítatlan víz a Dunába, és a EU-s nyugati országok városaiban sem.

A sors pikantériája, hogy ezek a szennyvízbefolyók rengeteg ételmaradékot, egyéb táplálékot hoztak a folyóba, ezért volt a kiemelkedő halbőség a BP-i Dunában, és lehet hogy csepel miatt ez változni fog.

2011. aug. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!