Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algásodik az akváriumom, de...

Algásodik az akváriumom, de nem tudom miért. A részleteket alul leírtam. Valakinek van ötlete, hogy mit csinálhatok rosszul? Kezdek elkeseredni, mert már lassan mindent kipróbáltam.

Figyelt kérdés

Van egy Aquel Leddy 60-as akváriumom, Eheim Pickup 160-as szűrővel ellátva. Halak tekintetében 4db platti, 1db guppi és 5db neonhal van benne. Illetve még 2 növény is a lakója. Rendszeresen cserélem a vizet hetente, talajporszívózok is pár naponta. Valamiért mégis algásodik az akvárium. Pontosabban a víz elkezd bezöldülni, az akvárium tetője is tiszta zöld lesz és a kő is alul. Easycarbo folyékony CO2-vel kezelem a vizet, ezen kívül vízscseréknél Sera vízelőkészítőt használok + Tetra SafeStart baktériumot.

3 hete teljes vízcsere megvolt, minden át lett mosva, szűrő kitakarítva, azonban mára ismét kezd előjönni a probléma.

Mit csinálhatok rosszul?



2022. ápr. 1. 15:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én akozé a szerényképességű 1 millióhoz tartozom aki egyetért Arkhimédész 85-ik (be nem fejezett) törvényével: Minden vízbe mártott üveglap ami a növények és a nap közé kerül, annyi algát termel amennyi az általa kiszorított víz súlya. Mégis ki merem jelenteni hogy a kérdező jó következtetésekre jutott.
2022. ápr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!