Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium víz ködösödés kövek...

Akvárium víz ködösödés kövek miatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok a 105 literes akvámba beleraktam pár kerti magmás követ amelyeket jó sokszor átmostam. Ennek ellenére beködösödött. Mi tévő legyek? Ki fogja szűrni a szűrő vagy kell vízcsere is?

#akvárium #víz #kő #kavics #ködös akvárium
2022. ápr. 12. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ki kellett volna főzni !! vagy hipós vízben napokig áztatni ! Ha vannak benne halak, akkor most talán meg lehet próbálkozni egy kis csersavval (pl. tölgyfakéregből készült főzet) vagy erősen csersavas teával, esetleg metilénkék színezékkel.
2022. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Hát reméljük ,hogy a kövek miatt van. Minden esetre szerintem vedd ki a köveket s csinálj egy max 50% vízcserét. Utána amíg elmúlik a ködösség addig mehet akár naponta 10-20% is, azzal nem ártasz senkinek.


Ezek ilyen vulkanikus eredetű cuccok? Lehet tudni valamit róluk ,hogy mennyire alkalmasak akváriumba?

Azért nem árthat egy savpróba mert miért ne. Ha az rendben akkor alaposan főzd ki őket mielőtt megint bepróbálkozol velük. Illetve főzés mellett alaposan súrold át őket ,hogy minden szennyeződést leszedj. Én lehet kipróbálnám ,hogy egy edénybe/ lavorba stb rakom őket (mármint vízben) s megfigyelem ,hogy azt ködösítik-e.

Bár legegyszerűbb lehet ha inkább az akvarisztikai boltokban kapható kövekből keresnél neked tetszőt, azok valamivel biztosabbak.

2022. ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy hipóban főzd!!!

Ha porózus vulkáni tufa, az életben nem öblíted ki belőle a hipót!

Amúgy nem aggódnám túl. Ha rendesen le lett súrolva, és valóban vulkáni eredetű, nagy baj elvileg nem lehet.

2022. ápr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!