Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak szájából mennyi idő...

Senior Séf kérdése:

A halak szájából mennyi idő alatt lökődnek ki az idegen testek, mint pl a horog?

Figyelt kérdés
Több int fél évszázada horgászom, és ebből kb. 30 éve telepített vizeken is megfordulok. Utóbbi helyeken nem ritka a kapitális méretű ponty, és mivel az ilyeneket nem szoktuk hazavinni, óhatatlanul horogra kerül olyan is, aki megvívott már egy pár csatát, megtépett már egy pár szereléket. Mégis, én még egyetlen ajakpiercinggel ékeskedő halat sem fogtam életem során. Ebből gondolom, hogy gyógyulás folyamán kifordul a horog. De vajon mennyi időbe telik ez?

2022. máj. 14. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
És az miért nem merül fel hogy "betépett szerelékkel, piercinggel" nem vesz magához táplálékot? És vajon miért teszik eszt ha nem éreznek fájdalmat horgász logika szerint?
2022. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Néhány hét alatt lezajlik szerintem, ha a hal van olyan szerencsés, hogy nem akadályozza a táplálkozásban. Sósvizi horog nehezítő tényező.
2022. máj. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mostani horgok olyan ötvözetből vannak, amik nagyon hamar korrodálódnak. Gyakorlatilag elporlad.
2023. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
4-5 nap alatt teljesen eltűnik a szájukból. Arra az időre viszont nem kizárt, hogy akadályozza az evésben. (Előző voltam)
2023. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!