Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha kicsit opálos a víz első...

Ha kicsit opálos a víz első feltöltéskor, azt ki fogja tisztítani a szűrő?

Figyelt kérdés

300 literes akváriumról van szó, a homokot alaposan kimostam (4-5 kilónként, legalább 20-25 percig mostam egy adagot, kb. 14-15x öntöttem le róla a vizet).

Van benne 3 db nagyobb márvány szikla, azokat is lemostam. Lehetséges, hogy ezektől van az opálosság? Tegnap lett feltöltve. Tettünk bele vízkezelőt kb. 2 órája.


2010. szept. 17. 20:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Feltöltéskor lehet opálos a víz, ha forgatod szűrővel, akkor 1-2 napon belül valószínűleg letisztul.
2010. szept. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát remélem kitisztul, már itt várakoznak a malawik :)
2010. szept. 17. 23:27
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én soha életemben nem használtam vízkezelőt, pedig van pár akváriumom. Ha új az akvárium, akkor csak beöntöm a vizet, és 1 napig állni hagyom. A halak meg addig elvannak vödrökben, esetleg a vödörbe benyomok egy kis levegőztetőt ha kell :)


Szóval én nem tudom, talán a vízkezelőtől lehet az opálosság, vagy attól hogy mégsem mostad ki elég jól a homokot.


Ha a homok a hibás, akkor holnapra leüllepszik, de majd amikor a halak feltúrják, megint opálos lesz :)


Ha ilyen van, akkor csinálj még egy vízcserét.

Mondjuk 300 liternél durva meló lehet.


Nekem 100 literes van, és ahhoz is kell jópár vödör és azt ki-be cipelni... Lehet nálad a slagos megoldás jobb lenne.

2010. szept. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi neked is. Hát már 2 napja benne van a víz, és még mindig opálos. Biztos nem a homok, mert 15x átmostam egy adagot, 1 mosás tartott legalább 5 percig. Szóval az kristály tiszta volt. A vízkezelő meg 1 nap állás után került bele, és már előtte is opálos volt.

Mára talán javult valamennyit, de muszáj kitalálni valamit, mert szegények itt vannak tegnap este óta egy kis lavórban, van bent nekik bújkáló meg növény, de akkor is...szerintem veszünk ma egy kisebb akváriumot és áttesszük őket abba, mert ez így nem nagyon frankó...aztán csak kitisztul a víz. :)

2010. szept. 18. 14:40
 5/20 anonim ***** válasza:

Szerintem meg szívd le a víznek legalább a 3/4-edét és töldts újra sima vízzel, ne rakjál bele semmit. Az holnap reggelre 100% hogy jó lesz. :)


De ne úgy csináld, hogy vödörrel beleöntöd a vizet simán, hanem fogj egy deszkát, rakd az aksi tetejére keresztbe arra rakj 1db vödör vizet, bele egy csövet. A csövet pedig nyomasd az akváriumba hogy belefollyon a víz.

Így nem kavarja föl. Érted.


Aztán azt úgy otthagyod hogy hadd menjen át a víz, közben másik 2 vodorbe meg felváltva rohangálsz a fürdőbe vízért, és folyamatosan töltöd vele fel azt a vödröt ami az aksi tetején van.


Én így szoktam. Persze így is sok idő, de én a helyedben megcsinálnám azt a vízcserét, mert ha eddig nem üllepedett le, az már nem is fog soha.


Volt nálam is ilyen, no para. Tölsd újra, és holnapra kristálytiszta lesz a vized, és rakhatod is bele a halakat.


Amúgy nálam van egy használt 70 literes aksi, szürke domború háttérrel hátterezve. Ha az kell neked eladom 4 ezerért. Nekem úgysem tetszik. Én a VI. kerületben az Oktogonnál lakom.

2010. szept. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Most egy olyan infot kaptunk, hogy le kell sötétíteni az akváriumot, mert a csapvízben vannak olyan amőbák, amik a fényben szaporodnak. Holnapra elvileg elpusztulnak és kitisztul a víz. Ebben lehet valami, mert reggelre tisztább volt a víz, éjjel nem ment a világítás. Hát kipróbáljuk, remélem bejön. :) Az akváriummal kapcsolatban még írok neked majd, lehet nem lesz rá szükség, de ha igen, akkor írok mindenképp! :)
2010. szept. 18. 18:37
 7/20 anonim ***** válasza:

Hát lehet, azt én nem tudom.


Nekem csak azért furcsa ez, mert 1 órája töltöttem fel egy 40literes kis akváriumot vízzel, van benne kavics is alul, meg pár növény, és jó zavaros volt a víz elsőre, de ennek csak 1 óra kellett, hogy leüllepedjen, a szűrő mellett. Ebbe már most tök átlátszó a víz.


Próbáld ki légyszi ha van még ilyen vízkezelőd, kiváncsi vagyok (nekem nincs).


Szóval 1 pohár víz üresen, mellé 1 pohár víz, vízkezelővel. A kezelő opálosságot csinál a pohárban?

2010. szept. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem csinál, nem attól van. :) Tuti, hogy ezek a kis izék lesznek...majd kiderül, már le van kapcsolva a világítás meg letakartuk az aksit. Szűrő megy ugyanúgy. :)
2010. szept. 18. 20:31
 9/20 anonim ***** válasza:
Oké, hát az is elképzelhető.
2010. szept. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Majd megírom mi lett. :) Még van 2 lehetőség a vízcserén kívül. Aktívszén és powerhead-es nyomatás. Aktívszén kipucol mindent, a hasznosbaktériumok még úgy sincsenek benne. Azok majd utoljára kerülnek bele. :)
2010. szept. 18. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!