Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha kicsit opálos a víz első...

Ha kicsit opálos a víz első feltöltéskor, azt ki fogja tisztítani a szűrő?

Figyelt kérdés

300 literes akváriumról van szó, a homokot alaposan kimostam (4-5 kilónként, legalább 20-25 percig mostam egy adagot, kb. 14-15x öntöttem le róla a vizet).

Van benne 3 db nagyobb márvány szikla, azokat is lemostam. Lehetséges, hogy ezektől van az opálosság? Tegnap lett feltöltve. Tettünk bele vízkezelőt kb. 2 órája.


2010. szept. 17. 20:29
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hát nem úsztuk meg vízcsere nélkül, sajnos annyira elszaporodtak ezek az infuzóriák, hogy semmivel nem tudtuk kiirtani. Vettünk a patikában Neomagnolt, ez egy vízfertőtlenítő, akváriumba 100 literenként 1 tablettát lehet tenni, ha betegek a halak (pl. darakór) akkor 2 tablettát is lehet. 1 nap alatt kiöl minden infuzóriát. Most új vízbe tettünk 3-4 tablettát, holnap megy bele egy kis vízkezelő meg az indító baktériumok, aztán jöhetnek a halak. :)
2010. szept. 19. 19:03
 12/20 anonim ***** válasza:

:) Na de mostmár akkor tisztább a víz.

Biztos jól nézhet ki ekkora akvárium.


Még egy ötlet: Lehet kapni sepregető garnélát, ami az aljzaton eszi a hal kakát, de tényleg azt csinálja.

Csak lehet, hogy azt a garnélát megeszik a sügerek, szóval nem tudom...kérdezd meg állatkereskedésben hátha lehet őket összerakni és akkor kevesebbet kell takarítanod :)

2010. szept. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Igen, azt megeszi sajnos a sügér. :)

Ancikat veszünk majd, van sok féle, 6-ot gondoltunk és 3 félét (2 "sima", 2 arany, 2 albínó), meg lehet még 2 plecot is.

Aljzattúrásra meg lehet kapni csigát, persze nem tornyoscsigát, bele nem tenném, az életben nem lehet kiirtani. :) Vagy csigaevő csigát (helena) vagy tányércsigát lehet azt hiszem beletenni. De tányércsigából csak egyet lehetne, mert az is hímnős, és szaporodik mint a hülye, helenából meg van hím és nőstény, szóval ha azonos neműeket veszünk akkor nincs baj.

Lehetne még botia-t (öves díszcsík) de páromnak nem tetszik. Pedig szerintem aranyos :)

Töltök majd fel képeket, egyelőre elég üres az aksi, de ha gondolod teszek fel képet és belinkelem. :)

2010. szept. 20. 08:58
 14/20 anonim ***** válasza:

Pedig a botia jó fej, csak az megeszi a csigákat.

Nekem volt egy régen, ilyen jó 15centisre megnőtt, aztán egyszer csak meghalt.


De amikor még élt, akkor néha vettem neki 1-1 almacsigát, hát durva volt amit művelt vele. Feltörte a csigaházat, aztán kiszippantotta belőle a csiguszt, de otthagyta a felét. Én meg kihalásztam a maradékot, aztán mentem hányni :)

2010. szept. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Jaj :( szegény csigusz...nekem is volt egy almacsigám...meghalt szegény nemrég :( pedig olyan aranyos volt...külön akváriuma volt neki :)
2010. szept. 20. 23:17
 16/20 anonim ***** válasza:
A almacsiga az nálam mindig gyorsan meghalt. Viszont vannak mindenféle egyéb csigáim, pl malájtornyos, meg barna, meg olyan aminek piros a teste, ezek tök jól éldegélnek, szaporodnak.. Mondjuk ha túl sok lesz, azt sem bánom, akkor majd viszek az állatkereskedésbe is, szerintem, vagy legrosszabb esetben berakok közéjük egy botiát :)
2010. szept. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Életemben 1db olyan almacsigám volt, ami nagyra megnőtt, az mondjuk tényleg jó fej volt :)
2010. szept. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a maláj tornyost nem tudják feltörni mert nagyon kemény a háza. Én ezért nem raknék tornyoscsigát semmi pénzért, soha nem lehet kiirtani az aljzatból, belefúrják magukat, meg oda petéznek. :) Meg hát a sügik fel is zabálnák a másik csigákat szerintem. Vagy nem tudom, mert sok helyen van csiga sügereknél...de mindegy. :)
2010. szept. 21. 08:14
 19/20 anonim ***** válasza:

Aha, de mondjuk nálam nem gond, mert a kis aksiból bármikor kiszedem a malájokat, akár talajjal együtt :)


Igaz, egy 300litersebe már én se raknék, ha ezek ilyenek.

Nem is tudtam hogy ilyenek.


Egyébként nekem még az algaevőkkel is meggyűlt a bajom, nemrég, mikor a 70literest takarítottam, és az egyik bemászott a hátterem mögé, aztán le kellett vésnem az egész hátteret, hogy kiszedjem onnan. Mondjuk jobb, hogy kiszedtem végülis, mert nem volt túl jól beragasztva, aztán csak berohadt volna mögötte a víz.


Neked van ilyen belső háttered az akváriumba?

2010. szept. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Jaja, hungarocell-csemperagasztó kombós szürke sziklás hátterem van. :) Meg vannak bent szürke márvány sziklák vagy mi az, meg egyelőre csak 3 anubias...aztán majd lesz még vízikalász meg nemtom :) valami kellene még hozzá. Ma reggel tettem bele a halakat. Tisztára úgy viselkednek, mintha rajhalak lennének. Egy csoportban úszkálnak mindenfelé. Aranyosak. :) Csak még kevesen vannak, majd hozunk még bele legalább még egyszer ennyit.
2010. szept. 21. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!