Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tart valaki naphalat akváriumb...

Tart valaki naphalat akváriumban vagy kerti tóban?

Figyelt kérdés

Nehéz a tartása?Manapság hol lehet fogni,milyen tóban/patakban?

Évek óta nem sikerült már fogni,és sügér sem jön igazán.


2010. szept. 18. 07:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
mi fogtunk most nyáron. De sztem ne reméykedj benne. Mi este fogtuk és reggelre elpusztult mind kettő. Vagyis konkrétan nem jöttünk rá h elpuszult e mert nem jöt fel a víz tetejére ott feküdt az alján a doboznak (nem konrétan dobozz volt hanem egy elég nagy vmi) kaját is szortunk neki be de reggelre mikor menünk ki már csak az alján feküdtek de nem mozogtak. Inkább vissza dobtuk öket hátha magukhoz térnek. Pedig szépek:)
2010. szept. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
én a Fűzvölgyi csatornán szoktam fogni (persze véletlen, nem naphalat akarok, de ő is ráakad néha a horogra). mindig azonnal visszadobom, de szerintem fogságban nagyon hamar elpusztul.
2010. szept. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én szoktam fogni sokat a tisza szélénél elég sok van mindenhol csontira jönnek! De nagyon nagy hely kell neki azzonal miután kifogod mert ha beleteszed egy kis vödörbe akkor fogságban fogja magát érezni és elpusztul! más halakkal ne nagyon rakd össze csak ezekkel: kárász ,törpeharcsa ! SZIVESEN!
2010. szept. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2010. szept. 18. 13:04
 5/14 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon ritka tényleg.A sügér is szerintem.
2010. szept. 18. 13:04
 6/14 Salx Narval ***** válasza:
Felénk nem ritka, még hálóval is kifogható nyáron a part menti vízben.Évekig tartottam ,más vad halakkal együtt.Semmivel nem igényel több figyelmet mint bármelyik nagyobb testű sügér.Érdemes minél kisebb korban befogni a vad halakat és lassan hígítani fel a tó vízét.Én eleinte esővízzel majd 2-4 hét után már sima csapvízzel csináltam vízcserét.Eleinte tubit, később ikrát, reszelt szívet, májat, gilisztát és néha halhúst is kaptak, de megettek gyakorlatilag bármit.Szereti a jól növényesített akváriumot, fűteni nem kell, de szűrni igen.A hetente 30%- vízcserét ők is szeretik. 5cm felett bármilyen halat megtűr, egyébként elég félénk állat.100 liter alatt nem ajánlanám a tartását, jó tenyérnyire megnőnek akváriumban is.Nagyon jól viselték a 28- fokra felmelegedő vizet is nyári napokon, a szűrő és a levegőztető is működött az akváriumban.Én nagyon szép halnak tartom őket.
2010. szept. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen én is,de nagyon rég nem fogtam már.Sügeret sem.Ahol fogtad őket,milyen víz volt?Tó,patak stb...
2010. szept. 19. 10:14
 8/14 Salx Narval ***** válasza:
Kaposváron egy öreg mesterségesen duzzasztott horgásztóban.A neve nem hiszem, hogy sokat mond, hacsak nem a környéken laksz.Töröcskei tó a neve.Mint már írtam, a meleg part menti részeken fogható.Gyerek koromban 100 számra lehetett fogni, de azért ma sem ritka.Egyébként ízletes hal, én ettem belőle régebben, amikor még szatyorszám lehetett fogni.
2010. szept. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én fogtam tavaly naphalat és volt nekünk egy kis akváriumunk abba beleraktuk ( semmi levegőztető stb.. ) volt az akvárium alján ilyen gömb kavics és csináltunk neki barlangot nagyobb gömb kavicsokból nagyon szerette mert ott sötét volt az akvárium köré növényeket tettünk és 2 és fél vagy 3 hónapig élt nagyon sokáig és cserélgettük neki a vizet sokszor.. :) :):)
2010. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az jó lehetett :)


Kaposvártól kb 4

2010. szept. 19. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!