Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Artémiás akváriumban hogy...

Artémiás akváriumban hogy oldjam meg a vízmozgást?

Figyelt kérdés

Raktam élő artémiát egy akváriumba konyhasós vízbe, és ott élnek 3 napja szűrő és levegőztető nélkül.

Ha raknék bele egy mini szűrőt, az beszívná őket?

Húzzak rá egy harisnyát, vagy nem kell?


2011. okt. 30. 18:29
 1/4 Platypus ***** válasza:
Levegőmeghajtású szűrőt használhatsz. A motoros összeszedi őket, hiába harisnyázol, rá fognak tapadni és nem tudnak elúszni. Nekem eddig volt talajszűrőm és dobozszűrőm, mindkettőt légpumpa hajtotta és nem volt gond. De amúgy van egy 5 literes(úgy 3 liter vízzel) és egy kevesebb mint egy literes bármiféle vízmozgás nélkül, és azok is működnek.
2011. okt. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, csak motoros szűrőm van. Akkor veszek egy légpumpát jövőhéten.


Ezek milyen gyorsan szaporodnak?

Apró homok lehet nekik aljzatnak, vagy jobb ha nincs semmi?

2011. okt. 30. 19:44
 3/4 Platypus ***** válasza:

Elég gyorsan szaporodnak, hogy pár hetente redukálni kelljen az állományt, de nem elég gyorsan, hogy megbízhatóan élő eleséget termelj velük.

Én talajnak lávakövet használom, az jobb közeg a baciknak. Én úgy vélem, minél több a baci a vízben, annál könnyebben találnak maguknak táplálékot a picik.

2011. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja végülis az igaz lehet. Köszi.
2011. okt. 30. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!