Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hová tüntek magyarország...

Hová tüntek magyarország patakjaiból a rákok?

Figyelt kérdés
Mamám is mesélte hogy régen kosárba szedték őket a patakokból én még életembe nem láttam. Mi lett velük? Kihaltak?(nem szószerint) miért nem találok sehol a kérdésre választ? És még azt is halottam hogy már csak csazornákban lelhetők fel a folyamik is.

2022. máj. 28. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kipusztultak.
2022. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Kipusztultak, de gondolom sejted, mi okból.
2022. máj. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Apám mesélte, hogy a 70-es években gyerekkorában ő is fogott a kisvödrével egyet egy erdei patakban. Egy fél órán át nézegette, aztán visszaengedte.
2022. máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Rákok csak tiszta vízben élnek.


Túl szenyezzett a legtöbb patak.


Nálunk az egyik parkban lévő patakból ivás után bélgyulladása lett a kutyámnak. Azóta itt nem engedem bele.


Ha kirándulunk erdős,mezős pusztás részen ami távol van a lakórészektől ott beengedem a patakba,az sokkal tisztább.

2022. máj. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem pusztultak ki,csak kevés van belőlük.Tavakban,holtágakban,horgászat közben időnként összefutok velük.A Tiszából eltűntek,pedig régen tényleg annyi volt hogy kézzel lehetett szedegetni őket a parti kövek közül.
2022. máj. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Cifrarákot lehet találni, ez idegenhonos faj, jobban ellenáll a környezeti szennyeződéseknek.
2022. máj. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A folyamirák egy ragadozó ízeltlábú. A prédái főleg kisméretű halak. A folyókban természetes szaporulat szinte már alig van, a horgászcélra betelepített állomány nem az ő súlycsoportja.
2022. máj. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vannak még, csak nem sok. Néhány éve középiskolában (környezetvédelmi szakon) kimentünk felmérni a közeli patak vízminőségét, ami úgy nézett ki, hogy megkotortuk a meder alját és kimertünk vödrökbe vizet meg valamennyi aljzatot és néztük, hogy milyen állatok élnek benne. Két folyami rákot is sikerült így kifogni. (utána vissza lettek engedve természetesen)
2022. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es:szerintem a rák inkább dögevő mint ragadozó-persze ha elkapja a halat megeszi.Úszni nem tud,a fenéken járkál elég komótosan.Van a két nagy ollója mellett 4 pici,azokkal szedegeti a morzsákat.Még gyerekként tartottam otthon az akváriumban folyami rákot,sosem bántotta a halakat,nem érte el őket,de amelyik elpusztult azt megette.
2022. máj. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7.<- Nekem is volt folyami rákom és élve ledarálta az aranyhalat. A rák éjszaka vadászik a talaj közelében alvó kétéltűekre, kishalakra. Ilyen már alig van, a küsz nem ilyen.
2022. máj. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!