Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fátyol farkú aranyhalat...

Fátyol farkú aranyhalat milyen halakkal lehet együtt tartani?

Figyelt kérdés
Platti és neonhal típusú halakkal volt együtt a két fátyol farkú aranyhalam, de szinte mindet kivégezték. A legtöbb idő együtt fél év volt, de folyamatosan azt vettem észre, hogy egy-egy halacska be van bújva a növényzet alá és hiába szedem ki őket hálóval, vissza bújnak, lesüllyednek.
2022. jún. 11. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Nagyobb halakkal, pl sügér. Pancelos harcsa esetleg. De ehhez jó nagy akvarium is kell.
2022. jún. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. jún. 12. 02:09
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Leginkább másik aranyhallal. Az aranyhalak hidegvíziek szóval a trópusi fajok kilőve. Az “akváriumi” gombóctestű változatok nagyon esetlenek, nehezen érvényesülhetnek normálisabb alkatú halak mellett (pl: feleszik előlük a kaját, csipkedni kezdik stb). A “tavi” normálisabb testű változatok már tarthatóak lehetnek ezzel-azzal, többnyire olyan fajokkal amik meglennének más hasonló halak mellett is. Persze itt egy emberesebb tóról van szó.

Úgyhogy egy akváriumban többnyire csak másik aranyhal jöhetne szóba. Kb 200 litertől jól megvan 3-4 példány.

2022. jún. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem kettő aranyhal van együtt, már ők is etetéskor nehezebben viselik egymást, így sajnos a harmadik kilőve, pedig imádom ezt a fátyol farkú fajtát.
2022. jún. 15. 00:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, a melegvízi, a túl kicsi és az agresszívabb fajokat egyből kilőhetjük. Mivel fátyolfarkú, ezért csak olyan társakat rakhatunk mellé, amik nem csipkedik meg. Én különféle talajlakókat raknék mellé (például anci). A nem talajlakók közül most a kongólazac jut eszembe, ők békés és nem is túl apró halak. Minimum 24 fokos víz kell nekik. A császárlazac is jó lehet, bár ők valamivel kisebb méretűek. Sügerek közül csak a maroni akarát tudom biztosra mondani, ők nem csipkelődősek és már 22 C foktól már tartható. A kék akarák(ők már nem a legjobb választás, de talán ellennének) sem agresszívek más fajokkal, kivéve ikrázáskor, bár akkor sem harapnak. 15 centisre megnőnek. Még a xifo kat tudom ajánlani. Elevenszülő, békés halak. Szép narancssárgák, mint az aranyhal. Remélem, hogy segítettem.
2022. jún. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :))
2022. júl. 6. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!